filmy | Letenky levn | Admin template | Aeroflot | Okovn | Krun hory | ING konto | GTS letenky | Powerball | Admin Templates
Kinomol.cz - filmy, DVD
100% subjektivn filmov recenze
banner
Tituln strnka | Seznam film | Filmov serie | Odkazy | Ankety | TOP 15 | RSS

Filmové recenze

Menu

Filmové serie

Poet zobrazench lnk: 50 (z celkem 143 nalezench)

| 0-50 | 50-100 | 100-143 |
14. DNY EVROPSKÉHO FILMU (2007)
(Bart, Akční, 23.01.2007)
Jako obvykle se na začátku roku můžeme ve vybraných kinech setkat s jednou z nejzajímavějších filmových přehlídek, které se v Česku budou během roku promítat. Začíná již 25. ledna v Praze a poté se přesune i do dalších českých měst. Přečtěte si přiložený článek a případně se poté podívejte na program.

Karcoolka
(Bart, Animované, 27.10.2006)
karcoolkaZa devatero lesy a devatero horami žila jedna holčička a ta tak často nosila červený čepeček, že se jí říkalo Karkulka. Jenže to bylo asi tak v 18. století, takže teď ve století 21. už se jmenuje Karcoolka.

Volver
(Bart, Ze života, 19.10.2006)
volverUn film de Pedro Almodóvar. Komu to nestačí k tomu, aby se zvedl a šel do kina?

Děkujeme, že kouříte
(Bart, Komedie, 20.09.2006)
dekujemeHrdina téhle vskutku netradiční a originálně cynické americké komedie pracuje jako mluvčí firmy Big Tobacco a jeho rolí je bránit kuřáky a jejich práva, aby nedošlo k jejich diskriminaci a aby měli nadále právo ničit si zdraví.

Kafe a cigára
(Bart, Ze života, 07.09.2006)
Kafe a cigara U skvělého povídkového filmu Jima Jarmusche se budete bavit nad absurdními dialogy, které se už někde staly (nejednou) a zaručeně se dějou na mnoha místech každý den. Jen ve filmu to prostě vyzní daleko vtipněji než ve skutečnosti.

Kráska v nesnázích
(Bart, K zamyšlení, 01.09.2006)
kraskaOčekávaný další film Jana Hřebejka je na světě. Kráska v nesnázích spatřila světlo světa na filmovém festivalu v Karlových Varech a právem se dočkala velmi nadšeného přijetí u festivalového obecenstva.

Ztracené město
(Bart, Drama, 25.08.2006)
ztracene mestoPříběh jedné vlivné rodiny na pozadí kubánské revoluce v padesátých letech nadchne především milovníky Kuby – Ostrova svobody - a barevných filmů.

Auta
(Bart, Animované, 21.07.2006)
autaDám vám hádanku: má to nepřílíš originální zápletku a běžné hrdiny a přesto je to podívaná plná překvapení. Co to je? Je to nejnovější film studia Pixar, který se jmenuje Auta a ve kterém prakticky neuvidíte jiné „živé bytosti“ než auta.

Vyhodnocení červnové soutěže
(Bart, Ostatní, 18.07.2006)
Díky dovoleným vyhlašujeme výherce červnové soutěže až nyní (omlouváme se), ale věříme, že především výherci nám to prominou. Takže klikněte a dozvíte se, koho výhra nemine!

Soutěž Kinomolu - průběžný stav k 18. červnu
(Bart, Ostatní, 19.06.2006)
Situace kolem soutěže se nadále komplikuje... no jen tak dál! :-)

Sklapni a zastřel mě
(Bart, Akční, 07.06.2006)
sklapni„Shut Up and Shoot Me“ je ne tak úplně česká komedie, která potěší svým černým humorem.

Soutěž s Kinomolem od 1. června 2006
(Bart, Akční, 07.06.2006)
Kinomol. cz pro vás připravil úžasnou soutěž, ve které budete každý den hádat, ze kterých zahraničních filmů pocházejí uveřejněné postavy. Vítěz bude samozřejmě po zásluze potr… ehm, odměněn!

Mission: Impossible III
(Bart, Akční, 31.05.2006)
missionTom Cruise se v roli skorosupermana Ethana Hunta vrací ve třetím pokračování série, aby zachraňoval, co se dá, a bojoval se šéfem Bratrstva králičí pracky… či jak se to vlastně jmenuje.

Nejlepší filmy roku 2005
(Bart, Ostatní, 26.05.2006)
Jak jste chtěli, tak jste hlasovali a tak to teď taky máte… a jako nejlepší filmy minulého roku jste si zvolili horor Saw: Hra o přežití (zahraniční film) a pohádku Anděl páně (český film).

Ráj hned teď
(Bart, Thrillery, 24.05.2006)
rajhnedtedVšechno, co jste kdy chtěli vědět o palestinských sebevražednících … aneb stravitelné a věrné zobrazení jejich posledního dne…

District!
(Bart, Animované, 18.05.2006)
districtDalší maďarská záležitost dorazila do našich kin. Nepočítám-li filmy typu Škyt, které stály na pokraji zájmu divácké veřejnosti, jde po loňském úspěchu Revizorů o druhý snímek, u kterého se nebudete nudit.

Prime
(Bart, Komedie, 03.05.2006)
primeJednoho dne se potkají Dave (Bryan Greenberg) a Rafael (Uma Thurman) a na první pohled se do sebe zamilují. Má to jedinou drobnou vadu: Rafael je totiž 37 a Davovi 23.

Dobrou noc a hodně štěstí
(Bart, Dokumenty, 19.04.2006)
dobrounoc V 50. letech vzrušila Ameriku aféra kolem senátora McCarthyho a jeho „honu na komunistické čarodějnice. Tuto téměř historickou látku si troufl zfilmovat George Clooney; a jeho druhý režisérský počin byste si neměli nechat ujít.

Kinomol.cz vyhlašuje výroční ceny o Řád Kinomolu
(Bart, Press, 18.04.2006)
Po dvou letech účinkování na českém internetu se server Kinomol.cz rozhodl vyhlásit vlastní soutěž o nejlepší film roku, v tomto případě roku 2005.

Doba ledová 2: Obleva
(Bart, Animované, 14.04.2006)
doba ledova 2Po čtyřech letech se do kina vrací trio poutníků ledovou krajinou. A s nimi samozřejmě VEVERKA!

Fimfárum 2
(Bart, Animované, 23.03.2006)
fimfarum2Po čtyřech letech se vracíme ke čtyřem pohádkám z Werichovy knihy pohádek Fimfárum. A zastavení je to opět velmi příjemné.

Kachní sezóna
(Bart, Akční, 15.03.2006)
kachnisezonaMexický film bez po zuby ozbrojených drsných mužů, tzn. že se v něm nestřílí? Odehrávající se celý v paneláku? V české distribuci??? Tak to musí určitě stát za to!

Crash
(Bart, Thrillery, 08.03.2006)
crashVe filmu, který láká mimojiné na Sandru Bullock, si mnohem více užijeme výkony jiných herců a … vychutnáme si pár okamžiků, které opravdu stojí za to.

Utržený ze řetězu
(Bart, Thrillery, 15.02.2006)
utrzenyUtržený ze řetězu budiž důkazem, že ani exhibice mistra bojových umění nemusí být nutně plytká nuda s nenápaditým dějem.

Utajený
(Bart, Thrillery, 08.02.2006)
utajenyUtajený je téměř dokonale natočený film, který by sice při kratší délce možná nenechal v divákovi takový silný dojem, ale na straně druhé by se vyvaroval nudných pasáží.

Matka
(Bart, Psychologické, 01.02.2006)
matkaVe variaci na (ne)klasický (ne)manželský trojúhelník se nejnověji objevuje matka-důchodkyně s dcerou a muž, který se mezi nimi nemůže rozhodnout. A hlavní mužskou roli v tom hraje známý dívčí svůdce, zbrusu nový představitel Jamese Bonda!

Šikana
(Bart, Thrillery, 18.01.2006)
sikanaMarty zná Bobbyho od dětství a jsou to docela dobří kamarádi. Vlastně až na jednu „drobnost“: Bobby sice stále říká, že Martyho má rád a že jsou skvělí kámoši, ale docela ho šikanuje.

Restart
(Bart, Thrillery, 12.01.2006)
restartNe zrovna standardní film se zrodil v českých luzích a hájích. Nebo lépe řečeno v česko-finských luzích a hájích.

Dny evropského filmu
(Bart, Ostatní, 11.01.2006)
Již potřinácté budeme mít příležitost zúčastnit se festivalu Dny evropského filmu, a to mezi 26. lednem a 5. únorem v Praze a mezi 6. a 15. únorem v Brně.

Santa je úchyl
(Bart, Komedie, 14.12.2005)
santaUž název prozrazuje, že tady něco nehraje. Film Santa je úchyl rozhodně není vánoční komedií pro celou rodinu, nejen proto, že nejčastějšími slovy jsou slova sprostá. Santa v tomhle filmu nesnáší děti, mluví sprostě a vůbec dělá věci, které byste od Santy Klause neočekávali.

Manderlay
(Bart, Drama, 07.12.2005)
manderlayPoté, co Grace utekla i se svým mafiánským otcem a jeho početným doprovodem z vystříleného Dogville a vydala se do pouští kdesi v Alabamě, narazila na vesnici Manderlay. K názvům „Dogville“ a „Manderlay“ není jistě potřeba dodávat fanouškům Larse von Triera a jeho trilogie nic bližšího.

Dějiny násilí
(Bart, Thrillery, 30.11.2005)
dejiny nasili Vážení čtenáři, Kinomol.cz přichází s reportáží o americkém hrdinovi Tomovi Stallovi, který se neváhal postavit banditům, kteří přišli do jeho baru, a dokázal se s nimi vypořádat. Kinomol.cz nastavuje zrcadlo a přináší zaručeně jedinou správnou a objektivní recenzi!

Memento
(Bart, K zamyšlení, 23.11.2005)
mementoLenny se vydává vypátrat vraha své ženy. Na tom by nebylo nic originálního, kdyby ovšem netrpěl ztrátou krátkodobé paměti a kdyby nám to režisér Christopher Nolan nevyprávěl od konce do začátku...

Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka
(Bart, Animované, 26.10.2005)
Wallace & GromitPokud bychom chtěli některý z animovaných filmů označit za kultovní, zaslouží si to mezi prvními určitě Wallace a Gromit. Každý ze tří krátkých filmů britského animátora Nicka Parka nejenže získal Oskara nebo alespoň nominaci na nejlepší krátký animovaný film roku, ale především si získal spousty oddaných diváků po celém světě.

Šestý smysl
(Bart, Psychologické, 19.10.2005)
sesty smyslPsycholog Malcolm v podání Bruce Willise se specializuje na dětskou psychologii. Je velmi uznávaným odborníkem; dokonce za svoje výsledky dostává prestižní uznání. Ne vše se mu ale podařilo: jeden z jeho odrostlejších pacientů, kterému nedokázal zcela pomoci, se mu vloupe do bytu. Jednu ránu z pistole adresuje Malcolm a druhou ukončí útočník svůj život.

Před soumrakem
(Bart, Romantika, 12.10.2005)
pred soumrakemPo devíti letech se režisér Richard Linklater vrátil k pozoruhodnému snímku Před úsvitem. V něm se mladý Američan seznamuje ve vlaku mezi Budapeští a Vídní s Francouzkou vracející se domů do Francie. Sympatie jsou sympatie, a tak když Jesse navrhuje, ať s ním vystoupí z vlaku v Budapešti. To bylo v roce 1994. Nyní je ale rok 2003 a oba se setkávají v Paříži. V pokračování se dozvíme, jaké důsledky může mít takové jediné milostné vzplanutí.

Před úsvitem
(Bart, Romantika, 05.10.2005)
pred usvitemNepleťte si název s Rodriguezovým Od soumraku do úsvitu. I tady sice obojí figuruje v názvu, ale úsvit figuruje v názvu dílu prvního a soumrak dílu druhého. A taky nejde o horor, ale o kvalitní romantickou komedii.

Amélie z Montmartru
(Bart, Komedie, 28.09.2005)
amelieAsi není třeba nějak zvlášť představovat dílo, které pobralo spoustu různých ocenění a bylo vyhlášeno nejlepším filmem za rok 2001. Pro mě se rozhodně jedná o neopakovatelný zážitek.

3-Iron
(Bart, Thrillery, 21.09.2005)
3ironKorejský film 3-iron režiséra Kim Ki-duka (má na svědomí například Jaro, léto, podzim, zima … a zase jaro) nijak zásadně nevybočuje z asijské produkce, která se dostává do českých kin. Zůstává podobná nálada a poměrně pomalé tempo. A to má své kouzlo.

Noční hlídka
(Bart, Sci-fi, 14.09.2005)
noční hlídkaVařili pejsek s kočičkou … a uvařili Noční hlídku. A tenhle mišmaš teď frčí v Rusku.

Klíč
(Bart, Horory, 07.09.2005)
KlicJó, holka, vážně nevím, co sis mohla myslet, že najdeš v domě uprostřed bažin poblíž New Orleans. Už na první pohled je to strašidelné místo, a to ses tady ještě nezabydlela…

Sin City - město hříchu
(Bart, Gangsterky, 31.08.2005)
sin cityKdyž se před necelými patnácti lety objevil v Americe komiks Sin City, nemohl nikdo tušit, jak stylová bude jeho podoba, která vznikne v roce 2005.

Občanská výchova
(Bart, Komedie, 24.08.2005)
obcanskavychovaNěmecko-rakouský film Občanská výchova nabízí netradiční zážitek. Námět filmu stojí na velmi originální myšlence, jakým způsobem se stát vychovatelem bohatých lidí.

Život je krásný
(Bart, Romantika, 10.08.2005)
zivot je krasnyV roce 1997 natočil Ital Roberto Benigni film Život je krásný, se kterým dobyl Hollywood a po zásluze získal Oskara za nejlepší neanglicky mluvený film, nejlepšího herce (Robert Benigni osobně v hlavní roli) a hudbu .... Škoda, že se od té doby Benignimu už znovu zabodovat nepodařilo...

Svěrací kazajka
(Bart, Sci-fi, 27.07.2005)
sveraci kazajkaKolik pohledů na cestování časem se již v kinematografii objevilo. Další z nich nabízí film Svěrací kazajka s výborným Adrienem Brody v hlavní roli.

Obvyklí podezřelí
(Bart, Thrillery, 04.07.2005)
obvykli podezreli Znáte Keysera Sozeho? Neznáte? Tak to pozor, mohli byste totiž dopadnout tak jako partička lidí ve filmu Obvyklí podezřelí. Doporučuji se s ním seznámit. Podle americké akademie jde o film s nejlepším scénářem a nejlepším hercem roku 1995 a podle hlasování návštěvníků filmové databáze imdb.com jde o jeden z dvaceti vůbec nejlépe hodnocených filmů.

Harry Potter a kámen mudrců
(Bart, Dobrodružné, 27.06.2005)
harry potterKdyž začala J.K. Rowling psát knihy o Harry Potterovi, nemohla tušit, že se o několik let později nebude moci polovina světa už šest měsíců před uvedením dočkat, až se dostane další díl do kina. Kámen mudrců je prvním dílem z celé plánované heptalogie.

Madagaskar
(Bart, Animované, 22.06.2005)
madagaskarJako jeden z prvních vysoce očekávaných kreslených filmů letošního roku (další smršť se chystá) se nám do kina vloupali čtyři tučňáci kormidlující loď do Antarktidy a spolu s nimi zebra, lev, hroch a žirafa utíkající z newyorské ZOO.

Sahara
(Bart, Akční, 15.06.2005)
SaharaMatthew McConnaghey vyměnil obleky za ležérní a coby dobrodruh Dirk Pitt se spolu se svým kamarádem Alem (Steve Zahn) a s krásnou lékařkou Evou Rojas (Penelope Cruz) se vydávají do Sahary, aby zjistili, kde leží epicentrum nákazy jedné podezřelé nemoci a taky našli jednu věc, kterou byste rozhodně na Sahaře nehledali.

Stopařův průvodce po galaxii
(Bart, Komedie, 08.06.2005)
stopar Víte, kdo jsou nejinteligentnějšími bytostmi na planetě Zemi? Kdepak, lidé to nejsou. A ani delfíni, ti jsou druzí nejchytřejší, a proto dokázali utéct ze Země těsně před jejím zničením. Anebo to aspoň tvrdí Douglas Adams, autor stejnojmenné kultovní knižní předlohy pro Stopařova průvodce po galaxii.

| 0-50 | 50-100 | 100-143 |

Doporučujeme