Baba na zabití je tak trochu variace na téma "Sám doma". Na straně "lupičů" se ale objevuje téměř stoletá žena a na straně bojující je mladý manželský pár.

Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymore) velmi výhodně zakoupí dům na Brooklynu, který má však jedinou drobnou vadu. V jeho prvním patře žije nájemník. Lépe řečeno nájemnice. Velmi stará a na první pohled sympatická babička (Eileen Essel). Soužití trojice v jednom domě ale není lehké. Paní je poněkud hluchá, občas v noci u velmi hlasitě puštěné televize usne, je členkou početného dechového orchestru a neustále má nějaké závady v domácnosti. Hučí jí vodovodní trubky, běhají po bytě potkani a myši, potřebuje vynést smetí apod.

Manželé zprvu staré paní rádi pomohou, ale velmi záhy zjistí, že je dost využívá a že sami se ani pořádně nevyspí, natož, aby mohli přes den pracovat. Díky ní také oba přicházejí o svou práci. Začíná zmiňovaný souboj, jehož cílem je jediné. Zbavit se jí. Ať už odsunem na jiné místo planety nebo raději její totální likvidací. Metody, které manželé používají, skutečně někdy připomínají slavnou sérii komedií s malým Kevinem.

Jsou však snad ještě více nereálné. Např. metoda promáčení si vlastního stropu v naději, že se pod stařenou protrhne a propadne skrz něj. U některých scén prostě vybuchnete smíchy. Napadlo mě, že místy film není ani tak komedií jako spíš parodií na komedie. Přemýšlím, co říct o konci. No, rozhodně mě po celou dobu nenapadlo, že by mohl být takový, jaký pak je.

O filmu:

Rok: 2003
Režie: Danny DeVito
Scénář: Larry Doyle
V hlavních rolích: Ben Stiller, Drew Barrymore, Eilen Essel

Délka: 97 minut


Autor článku:
filmon