Partička tragédů, kteří asi nemají nic lepšího práci, se, pod vedením svého slepého duchovního vůdce, zabývá hledáním smyslu života. Odjedou na víkend rozjímat kamsi do křivoklátských lesů, do motelu Halali, který je v noci napaden skupinou zombie myslivců. Jelikož jich je plný les, není z motelu úniku, a tak musí v hrůze strávit celou noc pobíháním po hotelu, utíkáním a skrýváním se před zombíky, kteří motel postupně pročesávají.

Choking Hazard je první český béčkový zombie horor nebo spíše komedie s touto tématikou. Jako nadšenec pro tento žánr jsem se na Choking Hazard velmi těšil a několik měsíců sledoval jakoukoliv zmínku. Od začátku bylo jasné, že půjde o jednoduše natočený film, ale nějak jsem podlehl představě, že by se kvalitou mohl alespoň trochu přiblížit třeba Vesmírným kanibalům, což se bohužel tak úplně nestalo.

Najdeme v něm sice mnoho vtipných scén, bohužel však také spoustu hluchých míst. Zejména pasáže, kde se rozebírá ten smysl života jsou takové strohé a bez nápadu. Některé scény jsou úplně vytrženy z kontextu, díky čemuž dějová linka dost pokulhává. Akční scény jsou povedené, ale během scén, které tvoří děj, jsem se spíše nudil. Překvapivě je celkem slušné technické zpracování filmu, efekty apod. Kladně lze hodnotit i hudbu, která stylem do filmu zapadá a celkový zážitek vylepšuje. Škoda, že pecka Zombie Party Rock, od skupiny Green Monster, která je asi největší hudební jízdou ve filmu, nedostala o trochu víc prostoru.

Přese všechny výhrady je dobře, že tento film vznikl, protože v české luzích a hájích nic podobného zatím nenajdeme.

O filmu:

ČR, 2004, 81 min
Oficiální web: Choking Hazard
Režie: Marek Dobeš
V hlavních rolích: Jaroslav Dušek, Jan Dolanský, Anna Fialková, Kamil Švejda, Eva Janoušková, Eva Nadaždyová, Ondřej Neff, Marek Dobeš, Štěpán Kopřiva


Autor článku:
mcl