Do kin tento týden vstupují filmy Petr Pan, Šílený rande, Choking hazard, Ztracen v La Mancha a Zloděj životů.

Petr Pan

Ve starém domě uprostřed Londýna vypráví malá Wendy Darling každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Děti se ale samy stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země Nezemě. Wendy a její bratři si začínají spolu s Petrem Panem a Ztracenými chlapci užívat nový život, ve kterém neplatí žádná pravidla dospělých. Během dobrodružných střetů s nebezpečnými piráty, zákeřnými mořskými pannami, obrovským krokodýlem a hrůzným kapitánem Hookem poznávají, co v nich ve skutečnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se mezitím blíží k rozhodujícímu souboji.

Šílený rande

Ted pracuje ve vydavatelství, ale není spokojený se svou pozicí a chce postoupit. Proto mu přijde vhod pozvání na party, která se koná v domě jeho šéfa. A není vše – líbí se mu navíc šéfova dcera Lisa, takže chce tuto příležitost dvojnásobně využít. Vubec ale netuší, že jeho plány mohou zmařit ostatní hosté soukromého večírku. Další překvapení ho čeká, když se seznámí s černou ovcí rodiny – Lisiným bratrem Redem, kterého nahání místní drogový dealer. Vzniká z toho pěkný chaos a má co dělat, aby dal všechno do pořádku.

Choking hazard

S termínem Choking Hazard přišel hračkářský průmysl. Označují se tak malé součástky výrobku, které by dítěti mohly zaskočit v hrdle. Něco podobného se stane i hlavním hrdinům hororové komedie stejného názvu. Poklidně se sešli v motelu Halali na kurzu slepého filozofa doktora Reiniše, který jim měl pomoci nelézt smysl života, ale místo toho o svůj život musejí bojovat. Z lesa se vynoří zombie myslivci a loví slabé kusy. Což naši účastníci smysloživotního kursu rozhodně jsou. Je to přesně tak, jak tvrdí výrobci hraček: I ty nejmenší věci mohou člověku zaskočit. V hlavních rolích první české zombie komedie, kterou mají na svědomí tvůrci kultovního krátkého filmu „Byl jsem mladistvým intelektuálem“, se objeví Jaroslav Dušek a Jan Dolanský (Perníková věž).

Ztracen v La Mancha

Zhruba devadesátiminutový dokument o začátku natáčení filmu Muž, který zabil Dona Quijota. O filmu, který se shodou několika nešťastných náhod nikdy nenatočil. Režisérem zamýšleného projektu je Terry Gilliam, člen montypythonovské partičky.

Zloděj životů

V Montrealu řádí nepolapitelný masový vrah, jehož základní fintou je, že dokáže lstivě přejímat identitu svých obětí. Místní poldové nevědí kudy a jak dál, a tak musí do akce nastoupit agentka FBI Angelina Jolieová, specialistka na sestavování psychologických portrétů zločinců. Tvář vraždícího chameleona začíná vystupovat z přítmí.


Autor článku:
filmon