Tento týden se chystá záplava amerických filmů mnoha žánrů. Setkáme se se snímky osvědčenými na festivalovém a oskarovém poli (Návrat do Cold Mountain, Ztraceno v překladu), parodií Scary Movie 3 a akčňákem Torque: Ohnivá kola.

Návrat do Cold Mountain

Zraněný voják Konfederace Inman se ze strachu o bezpečí své milované Ady vrací skrze válkou zpustošený Jih zpět na její farmu na Cold Mountain. Na každém kroku jeho trnité a strastiplné cesty se setkává s otroky a rebely, odráží útoky vojáků a lovců lidí a nachází nenadálé spojence i nebezpečné nepřátele. Stejným utrpením prochází také kdysi bezstarostná Ada, která je donucena chránit za pomoci nedůtklivé tulačky Ruby farmu svého otce před útoky zdivočelých obyvatel země. Čím blíže k sobě se Inman a Ada dostávají, tím spletitějším se stává jejich společný příběh o touze po domově, míru a lásce uprostřed pekla Americké občanské války.

Režie: Anthony Minghella, v hlavních rolích: Jude Law, Nicole Kidman, Renée Zellwegger, Natalie Portman. USA 2003, 155 minut.

Ztraceno v překladu

Scarlett Johansson a Bill Murray chycení uprostřed touhy v moderním Tokiu. Hořkou komedii o vztazích mezi lidmi natočila dcera Francise F.Coppoly. Film neodešel s prázdnou ani z udílení Oskarů.

Režie: Sofia Coppola, v hlavních rolích: Bill Murray, Anna Faris, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi. USA 2003, 102 minut.

Torque: Ohnivá kola

Motorkář Cary Ford se vrací domů, kde se chce udobřit se svojí přítelkyní Shane. Je však křivě obviněný z vraždy mladšího bratra vůdce nejobávanějšího motorkářského gangu v zemi, Treye. Ford se s pomocí několika kamarádů odhodlá očistit svoje jméno od vraždy a zachránit se tak před krvavou pomstou, kterou pro něho chystá Trey.

Režie: Joseph Kahn, v hlavních rolích: Jaime Pressly, Faizon Love, Ice Cube, Dane Cook. USA 2004, 81 minut.

Scary Movie

Na jedničku najdete recenzi i na našich stránkách (Scary Movie ), na dvojku jsem už nenašel odvahu jít… Teď ale možná zase půjdu na trojku, protože režii dostal do ruky David Zucker (Připoutejte se, prosím, Bláznivá střela), a to by mohlo pokropit trilogii živou vodou. Ve Scary Movie 3 bychom se měli dočkat legrace z filmů Pán Prstenů, Harry Potter, Kruh, 8 mile nebo Matrix.

Režie: David Zucker, v hlavních rolích: Anna Faris, Charlie Sheen, Denise Richards, Eddie Griffin, Queen Latifah. USA 2003, 90 minut.


Autor článku:
bart