Ve dnech 4. až 8. října se v pražských kinech Aero a Světozor představí festival německy mluvených filmů Der Film s přibližně patnácti celovečerními filmy z produkce sousedního Německa, Rakouska a Švýcarska.

Zahájení

Festival zahájí v úterý 4. října předpremiéra nejúspěšnějšího německého snímku tohoto roku Životy těch druhých (Das Leben der Anderen, režie Florian Henckel-Donnersmarck). Příběh z dob, kdy bývalé východní Německo paralyzoval strach z tajné policie Stasi, posbíral několik filmových ocenění, mimo jiné byl vyhlášen nejlepším německým filmem letošního roku.

Festivalový program

Během festivalu proběhne i premiéra dokumentu Dělníkova smrt (Workingman´s Death) rakouského filmaře Michaela Glawoggera. Festival dále nabídne pražským divákům mimo jiné filmy Srdeční zástava (Kammerflimmern, rež.: Hendrik Hölzemann), V cizí kůži (Fremde Haut, rež.: Angelina Maccarone) či dokumenty Velké ticho (Die Grosse Stille, režie Philip Gröning) a Doteky zvuku (Touch the Sound, režie Thomas Riedelsheimer).

Doprovodný program

Festival také nabídne doprovodný program, jehož společným jmenovatelem bude rovněž německý jazyk, tentokrát však v hudební formě. Připraveny jsou speciální večírky zaměřené na rakouskou a německou hudbu ve spolupráci s pražským Cross klubem a další v produkci celoročního festivalu jiné hudby STIMUL.


Autor článku:
karabekian