Ema má mámu, máma má Emu. A obě se snaží najít v životě to své štěstí. Každá na to jde po svém. Máma chodí po barech a Ema se toulá po nocích po městě.

Obě se snaží najít lásku. Máma ji ztratila, ještě když Ema nebyla na světě a její otec od mámy odešel. Ema pravou lásku zřejmě ještě nepotkala. Obě tedy pátrají po tomtéž a dokonce se stane, že i na totéž nebo spíš na tutéž osobu taky narazí. A to když si máma z baru domů odvede Emy bývalého přítele. Jaké to pro Emu ráno překvapení…

Nepříliš náročný děj filmu je porůznu prokládán Eminou bujnou představivostí, ve které se jí objevují jak nikdy nepoznaný táta, tak její nové mužské objevy. Na jednu stranu Ema stráví noc s mladíkem, který vypadá, že mu snad ani nebylo 15 a poté se snaží sblížit s podivným taxikářem bez taxíku, kterému může být už kolem čtyřiceti. Příběh dvou hlavních hrdinek ještě doplňují příhody nepříliš povedené rodinky právě toho "patnáctiletého" kluka.

Manželství jeho rodičů už není zřejmě pár let zrovna v pořádku, jeho máma leze jeho tátovi dost na nervy. Celá tragikomedie rodinných vztahů dostane korunu, když rodiče domů pozvou Karlovo děvče. Jaké to překvapení pro dívku, když jí celá rodina oslovuje Emo, ačkoli se jmenuje Magda…

Příběh nakonec končí trochu nejasně, trochu až příliš jasně, rozhodně ale nelze říct, že by hlavní hrdinky našly to, co od začátku hledaly.

O filmu:

Rok: 2002
Oficiální web: Děvčátko
Scénář a režie: Benjamin Tuček
V hlavních rolích: Dorota Nvotová, Jana Hubinková, Ondřej Vetchý
Délka: 83 min


Autor článku:
filmon