Multimiliardář Rod McCain (Kevin Kline) věnuje celý život budování svého imperia a shromažďování majetku. Neustále kupuje další a další firmy a od každé požaduje ziskovost 20%. Mimo jiné právě koupil nějakou zoologickou zahradu, pro kterou je tento požadavek pochopitelně nesplnitelný. Proto tam dosazuje svého člověka z Číny – Rolla Lee (John Cleese).

Rollo přijde na šílený nápad, nechat v zoo jen ta zvířata, která návštěvníky přitahují a těmi mají být výhradně divoká stvoření. Ošetřovatelé zvířat se ho nyní snaží za každou cenu přesvědčit, že jejich papoušek už vykloval oči 6 lidem, lemur je tak vzteklý, že se k jeho kleci vůbec nemůžete přiblížit, žirafa může úderem hlavy člověka i zabít a mravenečník žere mravence, jen když nemá nic jiného, jinak je to v podstatě šelma. Rollo si nakonec zoologickou zahradu oblíbí, ale to už tam má kontrolu od Roda McCaina a společně s ošetřovateli zvířat nyní hájí zoologickou proti vedení firmy, které z ní chce, v případě komerčního neúspěchu, udělat golfové hřiště.

Kevin Kline si v tomto filmu zahrál dvojroli – Roda McCaina i jeho nezdárného syna Vince McCaina. Velmi kuriozní je pak scéna, kdy se Vince McCaine převléká za svého otce. Přestože tato bláznivá komedie volně navazuje na film Ryba zvaná Wanda (A Fish Called Wanda), není ani příliš postižena syndromem slabých pokračování jednoho úspěšného filmu. Suchý černý humor skupiny Monthy Python se prostě nezapře.

O filmu:

Rok: 1997
Režie: Robert Young
Hudba: Jerry Goldsmith
V hlavních rolích: John Cleese, Jamie Lee Curtis, Kevin Kline, Michael Palin, Robert Lindsay, Ronnie Corbett, Carey Lowell, Derek Griffiths


Autor článku:
mcl