Jste-li muž, ani ne tak moderní, jako spíš nesmělý a nevíte, jak se přiblížit k dívce svých snů, pak je tady pro Vás Alex Hitchens zvaný ‚Hitch‘. Musíte však předmětnou dívku opravdu milovat, nesmí Vám jít jen o to, jak ji dostat do postele…

Will Smith odložil černé brýle a černý oblek, vytáhl ze šatníku pestřejší oděvy, šarm, takt a duchaplné výrazivo a místo boje z mimozemšťany se rozhodl pomáhat těm méně šikovnějším mužským. Jedním z jeho současných klientů je Albert (Kevin James), takový Méďa Béďa účetní, který se zamiluje do své půvabné nikoli nemajetné klientky Allegry (Amber Valletta). Postupně se vyvíjející vztah Alberta a Allegry je jedním ze dvou hlavních motivů filmu.

Hitch se však při své „konzultantské“ práci sám nečekaně zamiluje, a to do sličné Sary (Eva Mendes), trochu odměřené novinářky, která má na starosti „drbací“ sekci. Jejich vztah je druhým motivem filmu. A protože nic nemůže probíhat tak hladce, jak by aktéři rádi, všem čtyřem hlavním hrdinům zkomplikuje život právě Sářino povolání…

Myslím, že obsadit do hlavní role této komedie právě Willa Smithe byl dobrý tah. Role mu sedí a jistě zaujme i diváky. Oko mužké části publika pak jistě rádo spočine na Evě Mendes. Pokud jde o scénář, líbí se mi způsob, jakým jsou podávány jednotlivé vtipné scény. Např. když si Hitch zavře košili do taxíku. Vtipný moment a pak jen Hitchovy grimasy ve smyslu, „hmm, to se mi fakt povedlo, přišel jsem o košili“. Dokážu si představit nějakou ztřeštěnou komedii, kde by tento moment roztáhli na několik minut.

A takových scén je tam víc. Vtipné, úderné, nepřekombinované, za šikovné podpory Smithových grimas. Není třeba vše komentovat, stačí se vhodně zatvářit nebo spíš zašklebit 🙂 Snad jen Albert je na „seriózni“ komedii poněkud více nešikovný. Takže závěr? Dámské části veřejnosti se film zřejmě bude líbit, vždyť muži tam dělají vše, aby si je získali 🙂 A pánové? Tak co, jak se vám líbí…?

O filmu:

Rok: 2004
Režie: Andy Tennant
Scénář: Kevin Bisch
Hudba: George Fenton
V hlavních rolích: Will Smith, Eva Mendes, Kevin James, Amber Valletta, Julie Ann Emery, Robinne Lee, Nathan Lee Graham
Délka: 115 minut


Autor článku:
filmon