Při sledování thrilleru Hra s nevěrou se vám bude ze začátku vařit vzteky krev v žilách. Vzteky z toho, jak se docela normálnímu slušnému člověku, který jednou jedinkrát šlápne vedle, docela změní život. Nezmění se mu samozřejmě sám od sebe…

Hlavním hrdinou je Charles (Clive Owen) vcelku spořádaný manžel a hlavně výborný otec. Pro zvýšení dojmu jeho bezúhonnosti dokonce jeho dcerka trpí nějakou vážnou formou cukrovky, jíž se podrobuje veškeré dění v rodině. Vztah s manželkou není už úplně nejvroucnější a je založen hlavně na péči o dceru.

Osudovou Charlesovou chybou se stane láska nebo minimálně poblouznění ženou, kterou náhodou jednoho dne potká ve vlaku. Jejich vzájemné sympatie dojdou tak daleko, že se jednoho večera ocitnou v zapadlém hotýlku… Kdo by čekal podlé prozrazení rodícího se vztahu Charlesově manželce a následné manželské rozepře, byl by vedle. Charlesovi začne jít o mnohem víc než jen o manželství. Dříve než si Charles a Lucinda (Jennifer Aniston) vůbec stihnout spolu něco začít, vtrhne na pokoj chlap (Vincent Cassel), který oba obere o všechny peníze, Charlese zmlátí a Lucindu znásilní.

To pravé drama ovšem teprve přijde. Když se Charles i Lucinda z prožilého šoku jakžtakž vzpamatují, objeví se chlap na scéně znovu a začne Charlese vydírat. Ten nechce způsobit rodinné problémy ani Lucindě ani sobě a začne násilníkovi jménem La Roche platit….

Začíná ani ne tak hra s nevěrou jako spíš hra o život, ve které je Francouz vždy o několik kroků napřed. Charles se jakožto do té doby normální člověk začne zaplétat do lží a podvodů a konec spokojeného života je na světě.

Hra s nevěrou (v originále něco jako „vykolejení/ný“, což je jasně spojené s jednou ze závěrečných scén) je rozhodně film plný zvratů. Film napínavý, ve kterém ovšem zejména díky několika scénáristickým zjednodušením či naivnostem, vše vychází jak má (např. dost natvrdlá policie, díky níž si civilisti můžou vyřizovat své účty dle libosti nebo poněkud nelogické počínání některých záporných postav…). I přes tyto výtky mě však opravdu bavil. Ne, to není správný výraz, spíš děsil. Minimálně v první části než dojde k zásadnímu zvratu…

O filmu:

Rok: 2005
Oficiální stránka filmu: Derailed
Režie: Mikael Håfström
Scénář: Stuart Beattie
V hlavních rolích: Clive Owen, Jennifer Aniston, Vincent Cassel
Délka: 107 minut

Autor článku:
filmon