Histrorický film z loňského roku podle slavného románu Alexandra Dumase o tom, jak zrada a utrpení může i v dobrém člověku vyvolat nepřekonatelnou touhu po pomstě a pokud k tomu má prostředky, nic nestojí v cestě tomu, aby stála za to.

Film se odehrává ve Francii krátce po Napoleonských válkách. Mladý Edmond Dantes (James Caviezel) si úspěšně buduje kariéru námořníka. Brzy je jmenován kapitánem na lodi jedné obchodní společnosti a nic již nebrání tomu, aby si vzal za ženu krásnou Mercedes (Dagmara Dominczyk). Jejich radost však netrvá dlouho, protože je zrazen svým přítelem z námořních výprav Fernandem Mondegem (Guy Pearce), který ho pomocí lsti zaplete do pokusu o osvobození Napoleona uvězněného na ostrově Svaté Heleny.

Edmond Dantes je neprávem a bez řádného soudu uvězněn v nechvalně proslulé pevnosti If, kde stráví 13 let svého života. Tam potká spoluvězně Abbého (Richard Harris), se kterým plánuje útěk a který mu těsně před smrtí sdělí místo, kde se nalézá poklad, o kterém mu vyprávěl. Po úspěšném útěku z pevnosti skutečně poklad nalezne na ostrově Monte Cristo, díky čemuž se stane velmi bohatým. Nyní již nic nebrání tomu, aby se jako tajemný hrabě Monte Cristo vrátil mezi francouzskou šlechtu a krutě se mstil těm, co ho zradili.


Přestože byl Hrabě Monte Cristo zfilmován již několikrát, myslím, že jde o velmi dobré zpracování tohoto historického románu.

O filmu:

Rok: 2002
Režie: Kevin Reynolds
V hlavních rolích: James Caviezel, Guy Pearce, Dagmara Dominczyk, Richard Harris, Michael Wincott, Freddie Jones, Luis Guzmán


Autor článku:
mcl