Irský film, který je velmi těžké nějak popsat, aby se nic neprozradilo. Je to komedie nebo thriller? Kam byste zařadili třeba Trainspotting?

Nevím proč, ale právě atmosféru Trainspottingu mi tenhle film připomínal. Intermission sleduje osudy několika lidí, které jsou různě propleteny. Někdy o sobě lidé navzájem vědí a někdy ne. Colin Farrell zde představuje člověka na hraně se zákonem. Na začátku přepadne obchod a potom plánuje něco většího. Posvítit si na něj chce tvrdý policajt Jerry. Je to až moc velký drsňák. I když poslouchá keltskou hudbu. Deirdre a Sally jsou sestry. Deirdre právě začala chodit se ženáčem. Její bývalý přítel John kuje plány, jak se k ní vrátit, ale neví, jak jí říct, že jí pořád má moc rád. Se svým kamarádem Oscarem se na party důchodcovské party seznámí s manželkou onoho ženáče a její přítelkyní. Sally má naopak s chlapami moooc špatné zkušenosti…

A to není všechno. Zajímavých postav je ve filmu mnohem víc. A na nich je právě Intermission založen. Ne že by ostatní komponenty tohoto filmu byly podružné, ale bez dobrého scénáře by Intermission vůbec neměl smysl. Zábava je to docela dobrá a film je oděn do moderního hávu. Po celou dobu je velmi těžké očekávat, co se kdy stane. Je taky těžké říct, jak to všechno dopadne nakonec. A taky si je, bohužel, velmi těžké myslet, že nám film zůstane v hlavě do příštího měsíce… Je to vše sice vtipné, ale malinko samoúčelné, bez jasné pointy.

PS: Kdybyste se náhodou chtěli zaposlouchat do angličtiny a nesledovat titulky, budu vám držet palce, abyste z filmu něco měli. Tohle totiž není angličtina, ale irština…

PS2: Já vám říkal, že je těžké Intermission popsat. Jestli jste mladí a zajímají vás aspoň trochu inteligentní filmy, běžte raději do kina a udělejte si vlastní názor.

O filmu:

Oficiální web: Intermission
Režie: John Crowley
Scénář: Mark ORowe
V hlavních rolích: Colin Farrell, Cillian Murphy, Kelly MacDonald, Shirley Henderson, Colin Meaney
Irsko/Velká Británie 2003, 105 minut


Autor článku:
bart