Pozdě, ale přece, se budeme věnovat druhému pokračování hororu Jeepers Creepers, který měl premieru loni na podzim.

Od původního filmu Jeepers Creepers uplynulo právě 23 let a Creeper se opět probouzí na 23 dní, aby ukojil svůj hlad. Děj začíná odpoledne 23. den, kdy má Creeper na svědomí již přes 300 mrtvých a téměř celý film se odehraje noc před tím, než Creeper půjde zase spát.

Partička basketbalistů se vrací z vyhraného turnaje domů, ale náhodou jim praskne pneumatika a po chvíli druhá. Bohužel řidička autobusu, ani nikdo z cestujících, neumí kolo vyměnit, takže musí na silnici ztrávit noc v autobuse. Creeper se pak postará o to, že nikdo z nich nezamhouří oka a ne všichni se dožijí rána.

Musím uznat, že Jeepers Creepers 2 je zajímavě pojaté pokračování a obsahuje nové nápady, takže nevzniká dojem nuceně vzniklého pokračování úspěšného filmu. Nicméně se v půlce filmu začínám lehce nudit. Ti ultraambiciozní sportovci s IQ mražené ryby mi začínají být krajně nesympatičtí. Nejen že jim postupně přestávám fandit, ale z čista jasna se vžívám do role Creepera a film si mě opět získává.

S těmi tragédy opravdu není žádná práce. Chovají se úplně nelogicky a stačí opravdu málo k tomu, abych v nich vyvolal panickou hrůzu. Můžu si vybrat koho chci a přesně toho si vzít, čehož patřičně využívám. A ouha, trocha neopatrnosti a přišel jsem o půl hlavy. To si opravdu neměla dělat, holčičko, ani nevíš co si tím způsobila. Z autobusu je cítit strach, děs a úzkost. Najednou někdo zašeptá "… a teď si utrh hlavu". Ostatní oněměli hrůzou. Půlka hlavy je mi k ničemu, tak kdo pak z vás mi dá tu svojí?

A takhle si s nimi hraju až do rána. Výborná zábava poslední den před spánkem. Nad ránem se do toho začně míchat ještě ten chudák, co jsem mu včera sežral syna. No nic. Tak dobrou noc. Zase za 23 let.

O filmu:

Rok: USA 2003
Oficiální web: Jeepers Creepers 2
Scénář a režie: Victor Salva
V hlavních rolích: Ray Wise, Jonathan Breck, Garikayi Mutambirwa, Eric Nenninger, Nicki Lynn Aycox, Marieh Delfino, Diane Delano, Thom Gossom Jr., Billy Aaron Brown, Lena Cardwell, Al Santos, Travis Schiffner, Kasan Butcher, Josh Hammond, Tom Tarantini
Délka: 104 min


Autor článku:
mcl