Premiera Jeepers Creepers 2 už se blíží, takže myslím, že je čas zopakovat si, o co šlo v jedničce, nadneseně označované jako "nejlepší horor všech dob".

Derry (Justin Long) a Trish (Gina Philips) jsou bratr a sestra. Skončila jim škola a tak se na prázdniny vrací autem domů přes Floridu. Po cestě se jim ale přihodí něco zvláštního a jak později zjistí, viděli něco, co něměli vidět. Navíc byli moc zvědaví a "on" je při tom viděl. On, Creeper (Jonathan Breck), je tajemné stvoření a do konce filmu se v podstatě nedozvíte co je přesně zač. Něco je řečeno přímo, něco naznačeno, něco si domyslíte, ale skutečný důvod jeho existence vám zůstane utajen. Zřejmě prostor pro další díl.

A proč ten název filmu? Jeepers Creepers je pohodová swingová písnička. Kdo ji však uslyší, toho čeká smrt. Jinými slovy, pokud zapnete v autě radio a budou tam hrát zrovna Jeepers Creepers, vězte, že Creeper je na blízku a jste to právě vy, kdo ho momentálně zajímá.

I když tento film svojí jednoduchostí v mnohém připomíná béčkové horory z padesátých let, patří k těm lepším hororům, co jsem v poslední domě viděl. Označení nejlepší horor všech dob ve mě nejprve vzbuzovalo pocit, že to nebude béčko, ale céčko, moje obavy se však naštěstí nenaplnily.

O filmu:

Rok: 2001
Scénář a režie: Victor Salva
Hudba: Bennett Salvay
Kamera: Don E. Faunt LeRoy
V hlavních rolích: Justin Long, Gina Philips, Jonathan Breck, Patricia Belcher, Eileen Brennan, Brandon Smith
Oficiální web: Jeepers Creepers


Autor článku:
mcl