Film volně navazuje na komedii Fotr je lotr. Pokud jste původní film viděli, jistě si pamatujete Grega (Ben Stiller), pravým jménem Geylorda Yebala a celou jeho povedenou rodinu.

Zdá se mi to nebo tam také vidíte jistou podobnost jména Yebal (Fockers) se jmény Pijus Čuvus a Polulína Pevmanenta z filmu Život Briana (to se mi jen tak vytanulo na mysli). Tak tedy Greg se v pauze mezi oběma filmy zasnoubil se svou přítelkyní Pam (Teri Polo), nyní spolu čekají dítě a chtějí se vzít.

Problémem je samozřejmě její otec Jack Byrnes (Robert De Niro). S chytrolínama v uniformě byl vždycky jenom problém, když je to navíc vysloužilí agent CIA, není o co stát. A když k tomu přičteme co mu Greg v původním filmu všechno provedl… Narážím na příhody s kocourem, oltářem a jinými nešťastnými náhodami, díky kterým si u svého budoucího tchána rozhodně nešplhnul.

Naštěstí ho tenkrát zachránil čistý průchod testem na detektoru lži a jelikož Pam Grega miluje, její otec jí chce vyhovět, ale ještě před tím si chce tu pochybnou rodinu Yebalových pořádně proklepnout. S celou rodinou proto jedou Jackovým obrněným vozidlem na návštěvu ke Gregovým rodičům.

Následující dva dny, které spolu Yebalovi a Byrnesovi stráví tvoří jednu velkou sérii nečekaných situací. Ani jedna z rodin není normální, ale obě za nenormální považují tu druhou. Nejtrapnější situace zažívá pochopitelně Greg.

Celkově film hodnotím kladně, dokonce mě bavil více něž první díl. Závěr filmu se už trochu táhl, ale jinak určitě fajn komedie.

O filmu:

Jeho fotr, to je lotr!
USA, 2004, 115 min
Oficiání web: Meet the Fockers
Režie: Jay Roach
V hlavních rolích: Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Blythe Danner, Teri Polo, Alanna Ubach, Owen Wilson, Tim Blake Nelson


Autor článku:
mcl