Co ve mně zanechal film Když se setmí? Vzpomínám si na moře, slunce, koktejly, krásnou Salmu Hayek a zarostlého Pierce Brosnana.

Lola (Salma Hayek) a Max (Pierce Brosnan) jsou partneři, životní i pracovní. Jejich práce je zároveň jejich koníčkem, oba jsou velice úspěšní lupiči se specializací na diamanty. Jejich věrným pronásledovatelem je detektiv Stan Lloyd (Woody Harrelson), který trpí tím, že ho Lola a Max vždycky převezou, a že jim nemůže nic dokázat.

Proto nemá radost ani z toho, že se Lola a Max rozhodnou svého řemesla zanechat a užívat si po zbytek života „vydělané“ prostředky na exotickém ostrově. Vypraví se tedy za nimi a nahlodá ještě ne tak „usazeného“ a lehce znuděného Maxe informací o kotvící lodi ukrývající lákavý drahokam. Třetí do sbírky 🙂 A zápletka je na světě!

Děj se pak rozvíjí v tomto duchu: detektiv provokuje Maxe, že tenhle diamant se mu nemůže povést ukrást. Max neodolá lákavé výzvě, oťukává terén a rozčiluje Lolu, která se už nechce k původnímu životu vrátit. Střídají se romantické scény milenců na pláži, na verandě, sem tam probleskne vtip, který je založen zejména na svérázném vztahu Stana a Maxe (např. když jsou spolu odhaleni v posteli). Do třetice film dotváří ukázky Maxova důvtipu a zlodějské šikovnosti. Takže film je v souhrnu něco mezi komedií, romantickou komedií a kriminálkou.

Suma sumárum je Když se setmí oddychovou podívanou, která se vší svou lehkou letní atmosférou může v době dlouhých studených zimních večerů přjít vhod. Nevyžaduje žádné velké soustředění, má přiměřenou délku a zanechá hřejivý pocit a touhu po létu…

O filmu:

Rok: 2004
Oficiální web: Když se setmí
Režie: Brett Ratner
Kamera: Dante Spinotti, Peter Zuccarini
Hudba: Lalo Schifrin
V hlavních rolích: Pierce Brosnan, Salma Hayek, Woody Harrelson, Naomie Harris
Délka: 100 minut


Autor článku:
filmon