Po dvou letech účinkování na českém internetu se server Kinomol.cz rozhodl vyhlásit vlastní soutěž o nejlepší film roku, v tomto případě roku 2005.

Po celý minulý rok hlasovali postupně čtenáři Kinomolu.cz v anketách o nejlepší film měsíce. Filmy, které byly v daném měsíci nejlepší a filmy s největším počtem hlasů, postoupily do semifinále. Semifinále odstartuje v pátek 31. března ve 13:00 vyhlašováním nejlepšího filmu prvního čtvrtletí. Každý pátek ve 13:00 proběhne uzávěrka semifinále a ve stejný čas zároveň začne semifinále další.

Harmonogram:

  • 1. čtvrtletí: 31. března – 7. dubna
  • 2. čtvrtletí: 7. dubna – 14. dubna
  • 3. čtvrtletí: 14. dubna – 21. dubna
  • 4. čtvrtletí: 21. dubna – 28. dubna
  • Finále: 28. dubna – 5. května (2 nejlepší filmy každého čtvrtletí + 4 další filmy podle počtu hlasů)
  • Nejlepší český film roku 2005: 5. května – 12. května

Nejlepším filmům dle hlasování udělí redakce Kinomol.cz Řád zlatého (stříbrného, bronzového) Kinomola.

Milan Barták, vrchní ředitel pro marketing a odměňování říká: "Podle našich marketingových analýz předpokládáme, že během čtyř až pěti let ohrozíme pozice Českého lva. Letos samozřejmě začínáme skromněji, ale již od příštího roku se to může změnit."

Kinomol.cz chce v dohledné době ukázat, že má co nabídnout: v zásobě jsou další nápady, jak zaujmout. Vojtěch Semecký, vrchní ředitel pro IT a finance prohlašuje: "Chceme se stát jednoznačně nejlepším amatérským filmovým serverem v Česku. Amatérští jsme na to dostatečně." Další originální soutěže na sebe proto nenechají dlouho čekat.

"Hned po skončení tohoto projektu, tzn. pro období mezi polovinou května a polovinou června, máme připravenu znalostní soutěž", říká vrchní ředitelka pro jazyk český a logistiku, která své recenze publikuje pod pseudonymem Filmoň. "Každý den budeme vyhlašovat jméno postavy z filmu a úkolem čtenářů bude uhodnout, ze kterého filmu postava pochází. Ceny získají ti, kteří budou mít v měsíčním souhrnu nejvíce správných odpovědí."

Hlavním posláním serveru Kinomol.cz je podávat 100% subjektivní recenze na filmy, s nimiž se může český divák setkat ve filmové distribuci, na DVD nebo v televizi. V současnosti se počet denních návštěv na Kinomol.cz pohybuje kolem 1600 unikátních návštěv denně, pravidelně na něm publikuje 5 redaktorů a od svého vzniku vydal téměř 350 filmových recenzí.


Autor článku:
bart