Třetí pokračování hororových filmů s tématikou ďábelského vználezu na likvidaci nepohodlných lidí.

Kostka je bludiště místností ve tvaru kostky, které jsou vzájemě pospojovány chodbami a to jak do stran, tak nahoru a dolů. Ne všechny místnosti jsou ale bezpečné a tak lidé kteří se v kostce ocitnou obvykle velmi brzy zemřou, jelikož neobezřetně skočí do některé ze sofistikovaných pastí, které se v místnostech nacházejí. A jelikož jde o opravdu ďábelský experiment, smrt v Kostce je vetšinou opravdu strašná. Ta první ukončení, jak se v Kostce smrti říká, jsou opravdu nechutná.

Na rozdíl od předchozích dílů nám Kostka 0 odhaluje zákulisí celého bludiště. Kostka je vědecký experiment studující chování lidí v těchto extrémních podmínkách. Pokusnými králíky jsou lidé, odsouzení k smrti, kterým byla, jako alternativa k popravě, nabídnuta účast v tomto experimentu. Postupem času ale dojdeme k závěru, že to tak nemusí být vždy. V mnohých případech zde končí nepohodlné osoby, které o různých věcech (většinou politických) vědí víc, než se někomu hodí.

Kostka má i své pozorovací centrum, kde se všechny pohyby osob a zejména jejich úmrtí, monitorují. V tomto centru pracují i Wynn a Dodd. A právě zvědaví Wynn zjistí, že od jistých osob neexistuje podepsaný papír, že s experimentem souhlasí. Momentálně je v Kostce žena Rains, která nejen že je krásná, ale také vykazuje jisté schopnosti přežít a bludištěm se, na rozdíl od jiných účastníků, pohybuje s větší logikou. Wynn si jí všimne, rozhodne se jí zachránit a proto se sám, přes všechna Doddova varování, vydává do Kostky…

Po kultovní jedničce a nepovedené dvojce Hypercube je to další, tentokrát prostě průměrná, Kostka.

O filmu:

Kostka 0
Kanada, 2004, 97 min
Režie: Ernie Barbarash
V hlavních rolích: Zachary Bennett, Stephanie Moore, Michael Riley


Autor článku:
mcl