Tvrdil, že shání právničku, ale v podstatě hledal chůvu, která mu pomůže naprosto ve všem a kdykoli.

Na první pohled je každý jiný. George (Hugh Grant) je úspěšný movitý podnikatel, tak trochu sukničkář. Bydlí v hotelu, který vlastní. Lucy (Sandra Bullock) je velmi schopná právnička, která má sice Harward, ale vůbec se nežene za kariérou. Je skromná a rodiče, taktéž právníci, jí od mala vštěpují ctnostné ideály – pomáhání chudým, boj za dobrou věc (zachraňování různých objektů před demolicí).

Přesto tito dva tvoří úžasný pár, dvojici, která se výborně doplňuje (např. přehazování ledu a ředkve u večeře). Lucy původně začala pracovat pro Georgovu firmu, ale postupně se začala starat víc než o business o George. Ten je totiž naprosto nesamostatný a pod stavem nouze si představuje třeba i dilema s výběrem obleku a neváhá Lucy kvůli tomu vytáhnout ze svatby (tedy ne vlastní :-). George je ze své nové právničky/opatrovatelky nadšen, ale ona samozřejmě začíná „mlít z posledního“.

Za těch několik měsíců, které spolu pracovali, se od sebe vzájemně mnohé učí. Lucy nabádá George jak užitečně zacházet s vydělanými penězi, ukazuje mu, že každý kšeft má i svou lidskou stránku. On ji zase nutí být víc ženou a uvědomit si, že její vztah s podobným aktivistou jako je ona sama, který většinu roku tráví kdesi na protestních akcích, je vlastně v troskách. Zkrátka dokonalý pár, ale spíš tak po kamarádsku. Až když se na scéně objeví sokyně v podobě Lucyiny nástupkyně June vzájemné city se projeví a dojde na očekávanou romantiku :-).

Láska s výstrahou je vtipná romantická komedie, s řadou zábavných scén a dialogů, pramenících se vzájemného špičkování hlavních hrdinů. Sandra Bullock je jako vždy tak trochu potrhlá a Hugh Grant napůl nesmělý, napůl holkař. Nikdo z nich není ten lepší, každý má své chyby i pozitiva. Jakožto fandu Hugha Granta mě prostě film nemohl zklamat :-). Je to příjemná oddychovka a ačkoli jde o romantickou komedii, tak je řekněme docela civilní. A to zejména proto, že po většinu filmu jsou Lucy a George spíš kamarádi než milenci.

O filmu:

Scénář a režie: Marc Lawrence
Hudba: John Powell
Kamera: Laszlo Kovacs
V hlavních rolích: Hugh Grant, Sandra Bullock, Alicia Witt, Dana Ivey, Robert Klein


Autor článku:
filmon