Přemýšlím, jestli je dobré tento fillm vidět dříve nebo později. Mno, není to špatná komedie o peripetiích lásky, lásky v různém věku. Jestli se Vám bude film líbit, může záviset i na tom, jestli máte radši Keanu Reevse nebo Jacka Nicholsona a komu tedy budete po většinu filmu a hlavně v jeho závěru fandit.

Ač to tak na začátku filmu nevypadá, hlavní zápletkou je milostný trojúhelník zahrnující mladého lékaře Juliana (Keanu Reeves) a šedesátníka Harryho (Jack Nicholson). Oba pánové se ucházejí o šarmantní spisovatelku divadelních her Ericu (Diane Keaton). První, kdo v Erice rozpozná „A women to love“ je Julian, který je obdivovatelem jejích her a později i jí samé. Harrymu toto poznání trvá poněkud déle. Původně totiž chodí s Eričinou dcerou Marin (Amanda Peet). Harry celkově snad nikdy blíže nepoznal ženu Eričina věku. Je to starý mládenec, ovšem s řádkou daleko mladších milenek než je on sám. Proto jej značně vyděsí, když omylem zahlédne Ericu nahou (a to i na docela velkou vzdálenost) 🙂

Poté, co Harry přecení své síly a během milostných hrátek s Marin dostane svůj první infarkt, je nucen zůstat na rekonvalescenci v domě Ericy, která zde tvoří jednu ze svých dalších her. Z původní vzájemné nevraživosti se pomalu vyvíjí milostný vztah. Jaké překvapení pro Harryho, že se zamiluje do starší ženy a jaké překvapení pro Ericu, že se vůbec zamiluje. Vzájemné vzplanutí ovšem poněkud komplikují dvě věci. Jednak fakt, že Harry si není jistý, zda chce opustit svůj dosavadní styl života a žít se sobě rovnou ženou, čímž Ericu dost ničí. A dále je tu Julian, který je Ericou také okouzlen a snaží se ji získat.

Ve druhé polovině filmu se pak střídají chvíle, ve kterých má navrch Harry, a ve kterých Julian. Nebudu prozrazovat, kdo z nich nakonec získá Eričinou srdce, jen přiznávám, že jsem sama fandila Keanu Reevsovi, ačkoli ve filmu překvapivě nelétal ani hbitě neuhýbal před kulkami.

O filmu:

Rok: 2004
Scénář a režie: Nancy Meyers
Kamera: Michael Ballhaus
Hudba: Hans Zimmer
V hlavních rolích: Diane Keaton, Jack Nicholson, Keanu Reeves, Amanda Peet
Oficiální web: Lepší pozdě nežli později

Délka: 128 min


Autor článku:
filmon