Povedená taškařice na téma, co se stane, když je matka v kůži své pubertálni dcery a dcera v kůži své úspěšné matky. A ve všem má prsty Číňanka z jedné čínské restaurace.

Anna (Lindsay Lohan) si se svou matkou (Jamie Lee Curtis), úspešnou psycholožkou, příliš nerozumí. Je pravda, že Anna prožívá takové to revoluční období, kterým si projde každý. Ale v řadě konfliktů s matkou hraje svou roli i její malý bráška Harry, kterého nesmírně těší ségru popichovat.

A pak najednou při rodinné večeři v čínské restauraci dojde k zvláštnímu jevu: Anna a její matka zažijí zemětřesení, které způsobí, že se druhý den obě probudí v kůži té druhé. Obě jsou z toho jaksepatří vyjukané, každá svým způsobem. Anna v těle matky se hrozí, že vypadá jako mumie, ale na druhou stranu značně pookřeje, když najde ve své/mámině peněžence zlaté a platinové kreditní karty. Matka celou situaci bere daleko vážněji. Musí místo Anny do školy, kde narazí na idol své dcery, z jehož vizáže není zrovna nadšena. Jake je najednou patřičně zmaten, jak se Anny vystupování od minulého dne změnilo.

Daleko víc je však popletený malý Harry. Když jde jeho máma kolem, ksichtí se na něho a občas do něj strčí. A ta nesnášenlivá ségra? Ta ho zase mimoděk pohladí a říká mu broučku. Tady něco nehraje. Celý pátek je pro všechny zúčastněné jaksepatří naruby (což je i doslovný překlad filmu). Anna ve škole moralizuje své kamarády, matka v TV přenosu skotačí po studiu a klade nesmyslné otázky na svých psychologických seancích s klienty.

Je to celé hodně veselá komedie, kterou provází dobrá rocková hudba. Anna má totiž s kamarády kapelu. Za povšimnutí taky stojí postava dědečka a zejména jeho úžasný úprk z domu, když si myslí, že došlo k zemětřesení.

O filmu

Režie: Mark S. Waters
Scénář: Heather Hach, Leslie Dixon
Hudba: Rolfe Kent
V hlavních rolích: Jamie Lee Curtis, Lindsay Lohan, Mark Harmon, Chad Michael Murray, Harold Gould

Autor článku:
filmon