Romantický příběh s lehce záhadnou zápletku o nalezení, ztracení a znovuobjevení.

Matthew (Josh Hartnett) má před sebou vcelku jasnou budoucnost. Má dobré místo, pěknou snoubenku a právě vyráží na služební cestu do Číny. Přihodí se však okolnosti, které mu připomenou jeho dřívější lásku, křehkou tanečnici Lisu (Diane Kruger). Matthew ji kdysi zahlédl na videozáznamu a nakonec z toho byla láska jako trám. Těsně před tím, než spolu měli začít bydlet, však Lisa náhle zmizela a Matthew ji dva roky neviděl.

Až jednou… Matthew mění své plány a místo odletu do Číny se pustí do pátrání, aby svou doslova ztracenou lásku našel. Ačkoli nachází Lisinu pudřenku, boty a cítí její parfém, na konci této cesty nenachází Lisu, ale úplně jinou dívku. Podivná záhada je na světě. V pátrání Matthewa podporuje jeho dávný kamarád Luke (Matthew Lillard), který se tou dobou čerstvě seznámil se zajímavou, ale poněkud tajemnou dívkou Alex (Rose Byrne).

V tomto místě je dobré s líčením děje skončit, protože pak by vám už nezůstalo žádné překvapení. Rozuzlení příběhu pak rozhodně nepřichází náhle. Film postupně odkrývá souvislosti a dokončuje příběhy, které byly dříve započaty nebo tvořily jen jakousi kulisu jiných situací. Postupně se tedy dozvíte, co se před dvěma lety stalo a je jen otázkou, jak celá patálie dopadne.

O filmu:

Rok: 2004
Oficiální web: Miluj mě, prosím
Režie: Paul McGuigan
Scénář: Brandon Boyce, Gilles Mimouni
V hlavních rolích: Josh Hartnett, Rose Byrne, Matthew Lillard, Diane Kruger
Délka filmu: 90 minut


Autor článku:
filmon