Něco jako láska je příběhem dvou mladých lidí, jejichž cesty v průběhu několika let párkrát protnou a zase rozejdou. Oliver má jasný plán, jak po skončení vysoké školy odstartuje svou kariéru, časem pořídí dům a do něj krásnou manželku. Emily je oproti němu nezávislačka každým coulem, která rozhodně neplánuje.

Poprvé se ti dva potkají v letadle a poněkud netradičně svůj budoucí vztah zahájí tím, že se spolu rovnou vyspí. Jako by se nechumelilo, jde si poté každý dál svou cestou. Během dalších sedmi let, kdy oba prožívají své plánované i neplánované životy, se sejdou ještě několikrát, ale v podstatě jen jako „důvěrnější“ přátelé. Obvykle je to v době, kdy jeden z nich má nějaké trable a potřebuje spřízněnou duši.

Průběžně se míjejí ve svých dojmech, že tentokrát už nejde jen o přátelství a vždy se jejich cesty opět rozejdou.

Když teď po týdnu od shlédnutí přemýšlím, co o filmu napsat, trochu váhám a pátrám v paměti. Oliver a Emily se prostě potkávají a rozcházejí a čas plyne. Nesporným tahákem této romantické komedie je fakt, že hlavní představitelé Ashton Kutcher a Amanda Peet spolu dobře „ladí“. Scénář hlavních hrdinům předepisuje dialogy, ve kterých si neberou servítky, mají sympatický smysl pro humor a na nic si nehrají. Jejich vtah se postupně mění ze vzájemného špičkování po cosi serióznějšího. Film je pravým opakem příběhů o lásce na první pohled, Emily a Oliver si až po sedmi letech uvědomí, že je mezi nimi „něco jako láska“.

Co si však po jeho shlédnutí uvědomí divák? Že strávil více než hodinu a půl v kině a zpočátku se třeba i bavil zajímavě se klubajícím vztahem. Ale za pár dní už pomalu nebude vědět, na co tam vlastně koukal a co všechno se na plátně odehrálo.

O filmu:

Rok: 2005
Režie: Nigel Cole
Scénář: Colin Patrick Lynch
Kamera: John De Borman
V hlavních rolích: Ashton Kutcher, Amanda Peet, Kathryn Hahn, Kal Penn, Ali Larter
Délka: 107 minut


Autor článku:
filmon