Lehce ulítlá komedie o trojici kamarádů, kteří se po letech setkávají na pohřbu čtvrtého z nich. Na jeho počest podniknou dobrodružnou výpravu za pokladem uprostřed americké divočiny.

Trojici hlavních postav tvoří drsňák, slušňák a sympaťák. Drsňák a sympaťák jsou si povahově dost podobní – oba dobrodružné povahy, jen tak je něco nerozhodí, v ničem nevidí problém. Slušňák z jejich party vybočuje – je menšího vzrůstu, je velmi opatrný a původně vlastně nikam nechtěl. Do celé akce byl zatažen proti své vůli, což svým kamarádům během cesty několikrát důrazně připomíná, přičemž vždy navrhuje, že by se mohli vrátit a tuto nesmyslnou infantilní akci zrušit.

Uprostřed divočiny, ale nelze na návrat pomýšlet, zvlášť, když přijdou o loď a okolní příroda se netváří zrovna přátelsky. Tedy až na medvědici velmi mateřské povahy, která se na chudáka slušňáka upne, jako na vlastní mládě. Místní šerif se také netváří nijak nadšeně, zvlášť když zjistí, že se tato trojka chystá do okolní divočiny. Trapeři v lesích, ze kterých se nakonec vyklubou velkopěstitelé marihuany, jsou pak opravdu těžký oříšek. Naopak příjemným zpestřením pro naše dobrodruhy jsou lesní ženy, které při dešti a bouři tančí zcela nahé na posvátném stromě. Kdyby si holily nohy, nebylo by jim co vytknout, jenže to lesní ženy nedělají 🙂

Nekecej a pádluj je celkem fajn komedie. Není to nic světoborného, u čeho bych se potrhal smíchy, na druhou stranu to rozhodně není nuda. Jedná se o průměrnou rodinnou zábavu, která kombinuje road-movie a teenagerské a huličské komedie. Pár povedených gagů se tam určitě najde i když velkou část tvoří spíš narážky na jiné filmy. Děj filmu i pointa je však trošku naivní až infantilní. Pěkným okořeněním je pak prostředí americké divočiny, ve které se celý děj odehrává.

O filmu:

Nekecej a pádluj!
USA, 2004, 95 min
Oficiální web: Without a Paddle
Režie: Steven Brill
V hlavních rolích: Matthew Lillard, Seth Green, Dax Shepard, Ray Baker, Rachel Blanchard


Autor článku:
mcl