Mr. a Mrs. Smith jsou názornou ukázkou toho, jak dlouho a v jak velkém se dá žít omylu. Myslíte si o druhém, že vás nemůže ničím překvapit, dostanete se do stádia, že váš vztah začne skomírat, začnete se nudit.

A pak najednou zjistíte, že nic není tak, jak si léta myslíte. Drahá choť vás léta krmí nejen jídlem, které vlastně nikdy sama neuvařila, ale i třeba i tvrzením, že ti lidé na vaší svatbě byli samozřejmě její rodiče. Postupně zjišťujete, že ženuška od svých pěti let rodiče nemá a místo u sporáku tráví večery likvidací lidí. Domů se začnete dostávat přískokem a dáváte si bacha, jestli na vás za rohem manželka nečíhá s brokovnicí.

Pravda, vy taky nejste žádný vzorňák. Pod kůlnou máte skrýš s poměrně slušným arzenálem a večery taky rozhodně netrávíte u televize. Ale vaši mužskou hrdost samozřejmě pošramotí fakt, že drahá polovička zabila asi tak šestkrát víc lidí než vy, přestože jste taky uznávaný špion a nájemný vrah. Mno, taková normální rodinka.

Mr. & Mrs. Smith je rozhodně svižná vtipná podívaná na sexy hlavní hrdiny, Brada Pitta a Angelinu Jolie, u níž se nebudete nudit. Zábavná je zejména ta část filmu, ve které si jdou oba po krku a v zájmu likvidace toho druhého, si naprosto zničí přepychový dům. Scény, ve kterých se Mrs. Smith pere jako chlap, rozdává rány hlava nehlava a vydrží nejednu dobře mířenou svého chotě, člověka rozhodně pobaví.

Přes různé peripetie, kdy chvíli jdou jeden proti druhému a pak zase oba proti všem, se Smithovi za dvě hodiny prostřílejí z páru procházejícího apatickou krizí jeden vůči druhému zpět k vášnivému vztahu, ve kterém je opět všechno „na desítku“. Pokud jde o to střílení, pak poslední střílečka celého filmu, ve které manželé stojí sami proti celému komandu, připomíná dokonale secvičené vystoupení na spartakiádě. To už snad ani nemůže být filmová nadsázka :-).

O filmu:

Rok: 2004
Režie: Doug Liman
Scénář: Siom Kinberg
Kamera : Bojan Bazelli
V hlavních rolích: Angelina Jolie, Brad Pitt
Délka: 120 minut


Autor článku:
filmon