Paparazzi – to je chlap (většinou), který stráví celou noc na stromě až mu mrzne zadek jen proto, aby vás vyfotil v co nejchoulostivější situaci. Teda ne vás, ale samozřejmě nějakou star…

V případě filmu Paparazzi se objektem zájmu tohoto druhu fotografů stane vycházející herecká hvězda Bo Laramie (Cole Hauser). Ti, kdo ho věčně pronásledují snad ani nejsou lidi, ale hyeny, díky nimž Bo havaruje a při nehodě je vážně zraněn jeho syn. Jakožto hvězda akčních filmů se Bo inspiruje svými rolemi a rozhodne se se svými nohsledy vypořádat. Začne jednoho po druhém „nesmírně nenápadně“ likvidovat.

Toho si samozřejmě nemůže nevšimnout bystrý detektiv Burton (Dennis Farina). Ten „nenápadně“ připomíná svými vyšetřovacími metodami inspektora Colomba. Jen nenosí ten hrozný baloňák a v jeho kapse vajíčko. Taky ale hned od začátku vycítí odkud vítr fouká a hned svého vyhlédlého podezřelého začne pravidelně informovat, jak postupuje vyšetřování.
I Colombovo příznačné „jo, ještě jsem se chtěl zeptat“ se ve filmu objeví.

Narozdíl do Colomba však v Paparazzi není zcela jasné, na čí straně vlastně detektiv je. Chápe již pološíleného Bo a mlčky schvaluje jeho počínání nebo chce, jako každý normální detektiv, přijít na kloub záhadným úmrtím skupiny fotografů?

Aby ten celý boj za právo na soukromí měl ten správný happy end, tak zlo je vyhubeno nebo alespoň potrestáno, Bo pokračuje ve své hvězdné kariéře a co víc, manželka mu zřejmě úspěšně donosí druhého potomka. Ačkoli ve většině „dramatických“ filmů každá jiná těhotná žena obvykle po automobilové nehodě o dítě přijde.

O filmu:

Rok: 2004
Oficiální web: Paparazzi
Režie: Paul Abascal
Scénář: Forrest Smith
Hudba: Brian Tyler
V hlavních rolích: Cole Hauser, Robin Tunney, Dennis Farina, Tom Sizemore, Daniel Baldwin, Tom Hollander, Kevin Cage, Andrea Baker
Délka: 84 minut


Autor článku:
filmon