Vskutku nabitý je tento týden z pohledu filmových premiér. Do kina se chystá především velmi silná dvojka v podobě soupeře snímku Hledá se Nemo o animovaného Oskara, francouzský film Trio z Belleville a z českého pohledu velmi napjatě očekávaného Marhoulova Mazaného Filipa.

Myslím, že především ten, kdo viděl Mazaného Filipa na prknech, si nemůže film nechat ujít. Vím, o čem mluvím. Nejsem až tak náruživým obdivovatelem sklepáckých her, ale tohle je parodie na gangsterku se vším všudy. A jestli uvidíme takové herecké výkony (Tomáš Hanák a Vilma Cibulková v hlavních rolích) jako v divadle, lze nepokrytecky tvrdit, že půjde o jeden z českých filmů roku.

Trio z Belleville je zase konkurentem Hledá se Nemo. Soudě podle referencí, nelze kreslený příběh cyklisty ani náhodou považovat za film pro děti. Právě na rozdíl od Nema. Svérázně nakreslené postavičky zaútočí na vaši bránici.

Dalšími premiérami, které zatím těžko soudit, jsou americký S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení a slovinský film o převaděči Náhradní díly. A něco mi říká, že když se do našich kin dostane slovinský film, že to bude stát za podívání. I když je pravda, že o maďarských filmech jsem si to myslel taky…

Autor článku:
bart