Bruce Willis tentokrát v roli šéfa policie Jeffa Talleyho, který musí zvítězit nad trojicí mladíků držících v šachu otce a jeho dvě děti.Willis je bývalý policejní vyjednavač, který se po jednom neúspěšném případu uklidí do malého města, kde každý den je „no-crime“.

Ovšem až do doby než se partička frajírků rozhodne svézt se v autě místního boháče Smithe (Kevin Pollak). Zprvu bláznivý nápad tří výrostků se ale zvrhne ve zcela vážný případ, při kterém jde všem aktérům o život.

Jak už to mezi vyděrači bývá, vždy se najdou umírnění, radikální a něco mezi. Právě radikální a psychicky narušený Mars (Ben Foster) způsobí, že z relativně nevinného přepadení se stane vražedná záležitost. Ve hře však nejsou pouze životy rodinky z přepychové vily, ale i Jeffovy rodiny. Aby toho nebylo málo, ukáže se totiž, že Smith je namočen do jakýchsi nelegálních kšeftů a jeho „partneři“ Jeffovi řádně zavaří.

Jeff se tak dostane mezi pověstné mlýnské kameny – zachránit svou i Smithovu rodinu, a to za cenu ne zcela standardních policejních praktik, které jsou jeho kolegům přinejmenším „proti srsti“. Původně zamýšlené psychologické vyjednávání s vyděrači se tak náhle mění v akční zásah, při kterém hlavní roli hrají neohrožený policejní šéf, spousta mobilů, zajímavá technická zařízení a taje luxusní vily a maniak Mars.

V souvislosti s ním jeden snad zajímavý postřeh. Všimněte si, že Mars chodí celý film v černém. Těsně před tím než je ale vážně zasažen nožem, si sundá černou bundu. Na odhaleném bílém tričku, tak dokonale může vyniknout krev, která z něj jen crčí a dodává mu tak ještě démoničtější zjev.

Celkově vzato kromě několik opravdu zdařilých záběrů šíleného, zkrvaveného Marse mi v paměti asi nejvíc utkví to množství telefonů, které se v průběhu zásahu dostanou do akce a vila-hrad zabudovaný částečně do skály. Jo, a taky mě docela zaujala grafika úvodních titulků.

O filmu:

Rok: 2004
Scénář: Doug Richardson, podle románu Roberta Craise
Režie: Florent Siri
Kamera: Giovanni Fiore Coltellacci
V hlavních rolích: Bruce Willis, Kevin Pollak, Jonathan Tucker, Ben Foster, Jimmy Bennett, Michelle Horn, Marshall Allman, Serena Scott Thomas, Rumer Willis
Délka: 113 minut


Autor článku:
filmon