Ani ne po roce přichází do kin pokračování úspěšného thrilleru, v němž si smrtelně nemocný psychopat hraje svými oběťmi na schovávanou. – Žij nebo zemři. Vyber si.

Skupinka osmi mladých lidí se právě probudila v tmavé špinavé místnosti a žádný z nich neví kde. (Nepřipomíná vám to něco?) Nikdy předtím se neviděli, ale přesto mají něco společného – neváží si života, který jim byl dán a tak se nedobrovolně stávají šachovými figurkami ve hře s pevně stanovenými pravidly. Ve hře, jejímž cílem je přežít.

Mezi uvězněnými je i Amanda, jedna z hráček z prvního dílu. Už jednou dostala lekci, ta jí ale zřejmě nestačila. Spolu s ostatními musí vyřešit stejný úkol – najít někde v domě schovanou protilátku k smrtelně jedovatému nervovému plynu, který právě dýchají. A mají na to jen 2 hodiny. Hra začíná…

Celou tuhle „maškarádu“ sledují na monitorech policisté v domě vraha, jenž se schválně nechá vyčmuchat hned v úvodu filmu. Proč? Chce, aby ho Někdo poslouchal, aby s ním Někdo mluvil. (Nepřipomíná vám to něco?) Ten pan Někdo je detektiv Matthews, otec jednoho z uvězněných, jenž se zoufale snaží zachránit svou ubohou ratolest. Bohužel si však neuvědomuje, že on sám je také jedním z hráčů, i on musí bojovat o spasení..

Klipovitě natočený film je opět plný šikovně vymyšlených, krvavých a hodně bolestivých pastí, pastí, pastiček. Čím více krve, tím více napětí a nervozity, s nimiž přímo úměrně roste hustota výskytu „oblíbených“ slov fuck a shit. A jelikož naši bojovníci jsou v těžké depresi již od samého začátku, čeká nás solidní průvan. (Opět) překvapivý závěr nastavuje zrcadlo (opět) šokující pointě, jenž zároveň otevírá dveře dalšímu pokračování. Dobrý, ale jednička byla lepší..

O filmu:

Saw II
Režie: Darren Lynn Bousman
Scénář: Darren Lynn Bousman, Leigh Whannell
V hlavních rolích: Tobin Bell, Franky G, Dina Meyer, Beverley Mitchell, Glenn Plummer, Donnie Wahlberg, Emmanuelle Vaugier
USA, 2005, 93 min


Autor článku:
karabekian