Třetí díl serie Scary Movie, která se snaží parodovat (nejen) filmové horory, je tady a čtvrtý díl se už natáčí. Zatím ale zůstaneme u trojky, která má za cíl být dokonalejší než jednička a přitom méně nechutná než dvojka.

Když bychom zůstali u tohoto požadavku, více méně by zůstal splněn. Avšak nenaplnil se jiný, asi hlavní, cíl: dokázat, že lze stále natočit dobrou parodii. Já si prostě nemohu pomoci, ale přes všechny útoky na "dokonalost" prvního dílu a zbytečně "nechutné scény" druhého musím trvat na tom, že jsem se u nich podstatně více bavil.

Výhrady bych měl i k českým titulkům. Například ve scéně, která paroduje Pána prstenů, frázi "my precious" přeložili jako "moje holčičko" namísto zavedeného "můj milášku". Ať se na mě překladatelé nezlobí, ale pokud mají vtipům rozumět i neanglicky mluvící lidé, je nutné používat stejný překlad jako v parodovaném filmu.

Scary Movie 3 si utahuje z novějších hororových snímků. Deklarovány byly Kruh, 8 mile, Matrix, Znamení, Ti druzí, ale i nehororové snímky jako Pán Prstenů nebo Harry Potter. Nicméně hlavní dějová linie je jednoznačně založena na Kruhu – tedy na videokazetě, kterou když někdo shlédne, tak do týdne zemře. Kruh se však objeví až zhruba od čtvrtiny filmu a tím se také spustí hlavní příběh. Do té doby je děj jakýsi zmatený.

Neříkám, že tam nejsou žádné povedené gagy, ale očekával bych větší frekvenci a to jak gagů nadprůměrných i průměrných. Ve filmu se objeví mnoho zbytečných prostojových scén a když uvážímě délku filmu (84 minut), tak tam toho humoru zas tak moc není. Nicméně pár věcí se opravdu povedlo. Scéna s Michaelem Jacksonem mě fakt dostala – také kvůli ní Michael Jackson žaloval Dimension Films :-).

O filmu:

USA, 2003, 84 min
Oficiální web: Scary Movie 3
Režie: David Zucker
V hlavních rolích: Anna Faris, Charlie Sheen, Denise Richards, Eddie Griffin, Queen Latifah, Jeremy Piven, Peter Boyle, William Forsythe, Leslie Nielsen, Pamela Anderson, Anthony Anderson, Ja Rule, D.L. Hughley, Marlon Wayans


Autor článku:
mcl