" Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4!" Tolik úvodní upoutávka k filmu. Jaké jsou ale skutečné dojmy?

Neuctivější? Ano. Vtipnější? Znáte tu o opakovaném vtipu? Děsivější? Ale, no tak 🙂 Když k tomu všemu přidáte slabé herecké výkony, tak to je Scary Movie 4. Ani angažmá Leslie Nielsena to nevylepšilo. Výstup, kde paroduje Mr. Bushe a dále "nahý" Bílý dům, patří sice k těm několika málo vtipným pasážím, ale stejně mi nejde do hlavy, proč se na tomto filmu podílel.

Scary Movie 4 už není jen opakování dávno profláknutých vtipů. Je to prostě hrůza. Co měla třeba znamenat ta závěrečná scéna v TV show? Nemám slov. Jenom zírám, kam až to zašlo. A přitom první díl serie byl tak povedený. Scény z jiných filmů jsou často zkopírovány tak, jak byly. Tudíž už nejde ani tak o parodii, ale film slepený z jiných filmů. Vtip se někam vytratil.

A o jaké filmy se tentokrát staly terčem "posměchu"? Především je to Válka světů, která tvoří ústřední děj. Dále tady máme postavička z filmu Nenávist a nakonec se dvě hrdinky z nenadání dostanou do Vesnice. Co mají tyto filmy společného? Nejsou to komedie! Když jsou pak parodovány bez jakéhokoliv přidání vtipu, zkrátka v tipné být nemohou. Najdou se tu i scény z dalších filmů, jako třeba Million Dollar Baby, ale ty už netvoří podstatnou část.

Dalším problém jsou okopírované scény z třetího, úspěšnějšího, dílu. Pochválit lze snad jen únosnou délku 83 minut. Co dodat? Doufejme, že už žádné Scary Movie 5 nebude, protože tento nápad byl vyčerpaný už po svém druhém pokračování.

O filmu:

Scary Movie 4
USA, 2006, 83 min
Oficiání web: Scary Movie
Režie: David Zucker
V hlavních rolích: Anna Faris, Regina Hall, Simon Rex, Leslie Nielsen, André Benjamin, Craig Bierko, Carmen Electra


Autor článku:
mcl