Lucía je svérázná dívka, která se zamiluje do spisovatele Lorenza. Neváhá jej naprosto otevřeně oslovit, vyjevit mu své city a chtít po něm, aby spolu žili a aby ji miloval. Lorenzo je z cizí dívky zprvu paf, ale po chvíli souhlasí.

Tak začíná silný a vášnivý vztah obou hlavních hrdinů. Do jejich štěstí však zasáhne Lorenzova (Tristán Ulloa) nedávná milostná zkušenost, díky níž se dostane do tvůrčí i osobní krize. Za vším stojí někdejší nezávazné milování v moři se zcela cizí dívkou (Najwa Nimri). To, co zprvu vypadalo jako sex na jednu noc, na který oba aktéři později vzpomenou jen s úsměvem, se stane důvodem neskutečných osudových propletenců.

Ve filmu se prolíná několik různých dějů, které diváka udrží ve střehu. Nejdříve jsme svědky vyvrcholení Lorenzovy krize, která končí jeho odchodem od Lucíi (Paz Vega) a následnou havárií. Pak je divák seznámen s Lorenzovou romantickou příhodou s neznámou dívkou v moři. Až poté se Lucía seznámí s Lorenzem a mz postupně sledujeme jak se jejich vztah vyvíjí a Lorenzo se začíná zaplétat do svých fantazií a problémů.

Po největší část příběhu pak sledujeme Lucíu, jak se snaží po domnělé Lorenzově smrti přijít na to, co ho v posledních měsících tak trápilo a proč jí opustil. Lucía byla s Lorenzem v poslední době totiž v kontaktu jen díky knize, na které Lorenzo právě pracoval, a kterou Lucía potají po nocích četla. Právě ta odrážela jeho rozbouřené city. Děj se v této fázi příběhu odehrává na ostrově, na kterém kdysi Lorenzo strávil svou vášnivou noc. Lucía postupně odhaluje Lorenzovo tajemství a spřátelí se dokonce s onou neznámou dívkou.

Jak název napovídá hraje v tomto příběhu důležitou, ne-li osudovou roli sex, a to místy dosti naturálně zobrazený. Sex s neznámou dívkou je důvodem Lorenzových obtíží, prožívá velmi vášnivý vztah s Lucíou, díky sexu dojde k tragické nehodě, která opět ovlivní osudy hlavních hrdinů. Je také pravda, že představitelé všech nejdůležitějších postav se na plátně objeví v různé míře a frekvenci nazí. Přesto Sex a Lucía není primárně nějaká erotická podívaná. Je to drama o lásce a mezilidských vztazích, které je působivé už tím, že je ve Španělštině. Šmrnc mu dodává charismatická Paz Vega, romantično pak záběry krásného ostrova, střídání skutečnosti a fantazií.

Film dávali minulý týden v rámci Filmového klubu na ČT2 a taky ve Slovanském domě v rámci ART PALACE. Měl existovat i na DVD. Doporučuji všem, kteří mají rádi erotikou a tajemnem okořeněné romantické příběhy…

O filmu:

Rok: 2001
Režie: Julio Medem
Scénář: Julio Medem
Hudba: Alberto Iglesias
V hlavních rolích: Paz Vega, Tristán Ulloa, Najwa Nimri
Délka: 128 minut


Autor článku:
filmon