V nekonečném vesmíru žije mnoho obyvatel, leč nikdo z nich neprožívá rozmnožovací proces tak celistvě, tak bolestně a tak tragicky nádherně jako lidské bytosti.

Sexuální praktiky pozemšťanů jsou jedinečnou kombinací komedie a dokuemntárního filmu. Hlavními postavami je jedna lidská samička Jenny a sameček Bill, kteří se na začátku pod vlivem kvašeného zrna seznámí na svaté půdě zasvěcení (disco klub). Na nich si mimozemšťané ukazují vývoj sexuálních praktik lidí od seznámení až po rozmnožovací akt. Předem jsme varováni, ž ne každý lidský pár je v rozmnožovacím procesu úspěšný, ale vzápětí jsme ujištěni, že pokud naše pozorování nebude úspěšné, ukážeme si jiný pár.

Po dějové stránce se jedná o lehce lechtivou komedii s jednoduchým příběhem, který nemá smysl šířeji popisovat, protože na něm film nestojí. To, co dělá z tohoto snímku jedinečný, je prolínání klasického děje s dokumentárními komentáři mimozemšťanů. Záchvaty smíchu budete dostávat z jejich naprosto suchého racionálního způsobu, jakým natočené záběry popisují. Když dá třeba holka klukovi telefonní číslo, ufóni to popíšou jako: Samička naškrábe numerický symbol na plátek jemné stromové kůry a doufá, že její obrázek samečka uspokojí.

Řekl jsem vám už, že film není pozemského původu? Natočila ho mezigalaktická filmová společnost Nekonečno na třetí a přestože je určen blíže nespecifikovaným mimozemšťanům, nejspíš se vám bude líbit také.

O filmu:

USA, 1999, 88 min
Původní název: The Mating Habits of the Earthbound Human
Režie: Jeff Abugov
V hlavních rolích: David Hyde Pierce, Mackenzie Astin, Carmen Electra, Lucy Liu, Marc Blucas, Jeff Abugov


Autor článku:
mcl