Po úspěšném filmu se do přípravy dílu druhého pustí leckdo. A co si budeme namlouvat, většinou to nedopadá zrovna nejlépe: málokdy se stává, že druhý díl je lepší než díl první.

A já mám pocit, že Shrek 2 je jednou z oněch výjimek. Aspoň pro mě, a to moje očekávání nebyla až tak vysoká. Shrek 2 je podle mě mnohem nabitější, více se trefuje do různých cílů a obsahuje hlavně smysluplný děj; ten není jen vycpávkou k oněm vtípkům.

Shrek 2 začíná tam, kde jednička skončila, tedy svatbou, a následným pozváním mladého krásného perspektivního, v močále bydlícího páru od Fioniných rodičů do jejich rodinného sídla. Mezitím však princ Krasoň zjišťuje, že princezna už neúpí ve věži (místo ní v posteli leží „zlý“ vlk :-)). A protože se Shrek rodičům moc nelíbí (a není se jim proč divit, protože se zrovna bůhvíjak úžasně neuvede), kují společně plán, jak Krasoně upíchnout k princezně.

Během filmu jsme svědky několika přeměn, ale nakonec dospějeme k poučné definitivě. Jak jinak, přece jen je Shrek v jádru filmem pro děti. Ale čím dál tím méně. Například odkazů na jiné filmy obsahuje Shrek 2 mnohem víc (především neanimované filmy jako jsou Zorro, Spider-man atd.).

Hlavními dvěma hrdiny jsou tak jako v prvním díle Shrek s Fionou. Osel, k němuž se přidává Kocour v botách, mají spoustu vtipných replik a film koření, bez dvojice obrů by však tenhle film nebyl tím filmem, po jakém toužíme. Excelují opět představitelé všech čtyř hlavních rolí: Mike Myers, Cameron Diaz, mým oblíbencem Eddie Murphy („nechci umřít“ a „už jsme tam?“) a nově i Antonio Banderas.

Jestli se vám jednička líbila, tak dvojka rozhodně taky bude. Jako fanoušek animovaného filmu tohle prostě NEMŮŽETE vynechat. Upalujte do kina a užijte si všechny vtipy. Posun od jedničky ke dvojce je velice slibným počinem před plánovaným třetím a čtvrtým dílem „seriálu“, které se už chystají. Vzhůru k dalším Shrekům!

O filmu:

Oficiální web: Shrek 2
Režie: Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon
Scénář: J. David Stem, David N. Weiss, William Steig, Joe Stillman
V hlavních rolích: obr, střídavě krásná princezna a její ctižádostiví rodiče, osel, Kocour v botách, zlá kmotřička a spousta dalších pohádkových potvor

USA 2004, 92 minut


Autor článku:
bart