Sandra Bullock se vrací coby policistka-kočka. Sice jí to na plátně po většinu času sluší, ale tím výčet kladů filmu prakticky končí…

Gracie Hartová se po svém náhodném triumfu na Miss USA (viz první díl) vrací zpátky do práce. Jenže nic už není stejné: první akce je zkomplikována paní, která žádá Hartovou o autogram, Gracin přítel se s ní rozejde (herci z prvního dílu se zřejmě nechtělo hrát i ve dvojce :-)) a do sboru přestoupí ze Chicaga ranařka Fullerová, která se s nikým moc nemazlí. FBI ji však nenechá na holičkách: Hartová dostane šanci, aby se stala oficiální tváří FBI a propagovala policii, které klesá oblíbenost.

Když unesou Miss USA, je Hartová poslána do Las Vegas, aby se postavila před veřejnost. Agent Wilson, který má vyšetřování na starosti, si ale do průběhu nenechá ani trochu zasahovat. A posílá celý ansámbl, který s Hartovou přiletěl, domů do New Yorku.

Ještěže Hartová je původní profesí agentka a má všímavé oči. Na získaných fotkách si něčeho všimne a jde za tím hlava nehlava. Přestože jí Wilson jde po krku, Hartová samozřejmě dosáhne svého a zločince v poslední minutce dopadne. Tímto se omlouvám za vyzrazení konce, který je od začátku jasný.

Místy si film dělá lehce parodickou legraci (slepicoidní chování dvou Missek, homosexuální vizážista apod.) – nebo to tak aspoň působí. Ale jinak legrace moc neužijete. A zvláště za ten úplný závěr bych nejraději tvůrcům udělal něco hodně ošklivého. Vše je také nalinkováno dopředu a vy hned po 15 minutách uhodnete nejen to, kdo s kým se na konci smíří, a vlastně i celé rozuzlení. Jenom ta smrt, jakou mají unesení zemřít, je docela originální, i když zcela neefektní, což ostatně odpovídá intelektu únosců.

Vtipných scén je v této komedii poskrovnu. Mezi nejlepší bych řadil především domov důchodců a travesti show. Ale není to na to, abyste se váleli po zemi smíchy. Téměř dvě hodiny děje planou celkem bez zádrhelu a asi nehrozí, že si nekomplikovaný děj uchováte v hlavě nějakou delší dobu. O takových komediích se říká, že je to příjemná zábava na sobotní večer. Nejsem si ale jistý, že chci říct zrovna tohle…

Slečně Drsňákovi by víc slušel přívlastek jednodílný než dvoudílný. Ale s tím už teď nic neuděláme. No aspoň že v tom hraje moje oblíbenkyně Sandra Bullock. Na tu bych se díval (skoro) pořád.

PS: Než se definitivně rozhodnete, že tuhle komedii odepíšete, podívejte se na to, jaké filmy obvykle recenzuju. Tohle je trochu úlet a já slibuju, že zas tak často k podobným filmům vracet nebudu.

O filmu:

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous
Režie: John Pasquin
Scénář: Marc Lawrence
V hlavních rolích: Sandra Bullock, Regina King, Diedrich Bader, Heather Burnsová, Ernie Hudson, Enrique Murciano, William Shatner, Treat Williams
USA 2005, 115 minut


Autor článku:
bart