Joanna je ambiciózní, tvrdohlavá hvězda jedné americké televize a ve svých pořadech si bere na mušku mužské pohlaví. Její show jsou ženami obdivovány, takovým tím americkým způsobem, kdy celý sál jásá a tleská. Naopak muži ji nesnáší, a to tak dalece, až se ji jeden z nich, oběť jednoho jejího úspěšného pořadu, rozhodne zastřelit.

Existence televize je ohrožena a tak Joanna (Nicole Kidman) dostává výpověď. Nervově se z toho zhroutí a tak na „vyléčení“ i s manželem a dětmi odjíždí do malebného a romantického městečka Stepford. Město hýří květinami, fontánkami a krásnými dokonale uklizenými domy, ve kterých se pohybují samé nádherné blondýny s americkým úsměvem na tváři. Vše dotváří jejich rozverní muži, kteří se převážně baví v jistém pánském sdružení, a kterým zjevně nic nechybí.

Nad tou vší pohodou bdí jako velká máma a táta taktéž dokonale šťastní, postarší manželé Wellingtonovi. Zvídavé Joanně a jejím dvěma novým přátelům je však na celé té spokojenosti cosi podezřelé. A tak netrvá dlouho a přijdou na to, proč jsou Stepfordské paničky tak krásné a úslužné, proč muži jen září štěstím a sem tam se povalují jakési zlaté předměty připomínající telefonní sluchátko, případně vodovodní baterii.

Až vám tvůrci osvětlí, o co vlastně ve Stepfordu jde, možná vám některé záběry připadnou na tento žánr nemístné, možná vám trochu ztuhne úsměv, který jinak většinu filmu provází. Chvílemi vás napadne, jestli nejde o nějaký futuristický horor, než o komedii. Nebo parodii, ale na co? Pokud jde o herecké výkony, tak zajímavý je přerod Nicole Kidman z neúprosné podnikatelky v roztomilou ženušku, včetně změny hlasu. Veselou postavičkou, která je tvůrcem většiny veselých scén, je pak gay Roger (Roger Bart), který je prostě slečinka, takže podle toho taky dopadne…

O filmu:

Rok: 2004
Režie: Frank Oz
Scénář: Paul Rudnick
V hlavních rolích: Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler, Roger Bart, Glen Close

Délka filmu: 93 minut


Autor článku:
filmon