Zdá se, že poslední dobou se roztrhl pytel s filmy s Benem Stillerem. A když ne pytel, tak aspoň nějaký větší sáček, z něhož v dubnu do Čech (i na Moravu a do Slezska) vypadla romantická komedie Riskni to s Polly a v květnu černá komedie Baba na zabití a detektivní komedie Starsky a Hutch.

Ústřední dvojice detektivů (David Starsky) a Ken Hutchinson, zvaný Hutch (Owen Wilson), jsou svým pravým opakem. Starsky je uvědomělý policajt hájící zákon, kde se dá a je schopný v zájmu spravedlnosti honit zločince pro sedm dolarů, kdežto Hutch je flegmatik, který než aby s podvratnými živly nějak aktivně bojoval, tak se s nimi raději přátelí a sází hlavně na získávání těch správných informací.

Jedním ze zdrojů takových informací je svérázná postavička zvaná Huggy Bear (Snoop Dogg), v českém překladu Medvídek. Huggy Bear na první pohled upoutá hlavně svým zjevem. Extravagantní barevné oblečení doplněné neméně výraznými zlatými šperky. Většina humoru této velmi zdařilé komedie vychází právě z kousků, které dvojice detektivů a Medvídek provádí. Na začátku se Starsky s Hutchem nemají zrovna v lásce, ale postupně se sblíží tak, že si srdceryvně padnou kolem krku a utrousí i nějakou tu chlapskou slzu.

Film se odehrává v 70. letech a navazuje na úspěšný televizní seriál, který byl právě v 70. letech velmi populární. Seriál ve filmu probleskne prostřednictvím tehdejších představitelů hlavních hrdinů, kteří se na okamžik ve filmu mihnou (určitě si jich všimnete, "podoba je čistě náhodná").

Jak už jsem řekla, to, na čem film staví, jsou postavy detektivů a Medvídka. Ti dohromady jen tak jakoby mimochodem ve filmu vyšetřují na první pohled bezvýznamnou vraždu a narazí přitom na slušný drogový klan. Pro zdárné vyřešení případu se snaží v různých převlecích proniknout do okruhu hlavního podezřelého.

Starsky a Hutch je ten typ komedie, při které se celé kino (nebo aspoň těch pár lidí, kteří do něj ještě v současnosti chodí :-() láme smíchy a vy se tím pádem smějete ještě víc. Zvlášť veselé jsou např. scéna, ve které si Starsky vyrazí zaběhat na pláž se slušivými sluchátky na uších, pěvecké vystoupení Hutche, encyklopedická rozprava gangsterů v Medvídkově kanceláři nebo jejich poslední maskovací akce, kterou bych nazvala jednoduše "Do it!".

O filmu:

Rok: 2004
Režie: Todd Phillips
Scénář: John O`Brien, Todd Phillips, Scot Armstrong
V hlavních rolích: Ben Stiller, Owen Wilson, Snoop Dogg

Délka: 101 minut


Autor článku:
filmon