Jako DVD tip měsíce ledna vám představujeme telekomunikační drama. Colin Farrell se na začátku thrilleru Telefonní budka rozhodne zvednout v telefonní budce zvonící telefon a je donucen ono sluchátko držet a zůstat v budce po celý zbytek filmu na mušce šíleného ostřelovače. Jaká to hrůza!

Stu Shepard (Colin Farrell) se živí jako herecký agent a po pravdě řečeno, dobrých vlastností moc nemá, to poznáme už po několika úvodních minutách filmu. A pobyt v budce jeho život změní. Ne že by ho tajemný ostřelovač změnil. Kromě toho, že už asi bude celý zbytek života telefonovat jenom z mobilního telefonu, ho násilník donutil si všechny jeho činy uvědomit a omluvit se za ně těm, kteří si to zasloužili.

Režisér Joel Schumacher odvedl velmi dobrou práci a z námětu zdánlivě naprosto stupidního natočil výborně se stupňující drama. A neměl naštěstí ambice film zbytečně prodlužovat o zbytečné minuty. Délku 81 minut považuju za přiměřenou i pro ty, kteří by snad film považovali za úplnou hovadinu.

Neočekávejte od Telefonní budky nic přínosného z hlediska světové kinematografie. Jako zábava na jeden večer je to ale záležitost více než příjemná. A možná až mrazivá…

Na závěr bych jenom podotknul, že (jakkoli mě Telefonní budka velmi mile překvapila) doufám, že režiséra nenapadne točit druhý díl. Nebo jakoukoliv variaci (mobilní telefon, sms, fax, email apod.) na dané téma. To by už asi znamenalo propadák. Hrozím se ale toho, že si závěrečnou scénou si na druhý díl ponechal určitý prostor…

O filmu:

Oficiální web: Phone Booth
Režie: Joel Schumacher
V hlavních rolích: Colin Farrell a několik dalších, ve srovnání s ním poměrně málo významných herců

Rok: USA 2002


Autor článku:
bart