Tento článek je něco jako písnička na přání. Jeden z čtenářů se po třetím pokračování tohoto scifi seriálu ptal, tak co bychom pro něj neudělali.

Druhý díl končí horkou lázní kladného i záporného Terminátora. V té době je Johnu Connorovi (Nick Stahl) teprve třináct let. Děj třetího pokračování se odehrává o 10 let později. Do světa lidí se z budoucnosti přemístí opět dva stroje. "Hodný" a "zlý" Terminátor. Tedy, zlá Terminátorka T-X (Kristanna Loken). Značně vylepšená a kladnému, taky trochu vylepšenému, Terminátorovi T-800(Arnold Schwarzeneger) nedávající příliš šancí. Scény, v nichž Arnold drtí nebo je drcen vcelku pohledným a na první pohled křehkým děvčetem působí až komicky. Člověka tak napadne: "Co se škádlívá, rádo se mívá". Ale nejsou to jen bojůvky, které vás přimějí k úsměvu. Arnold se svou vážnou, strojovou tváří hýří humorem, kde se dá.

Terminátorka T-X jde tradičně po Johnu Connorovi, který někdy mezi druhým a třetím díle přišel o matku, která mu slibovala, že svět lidí je konečně zachráněn. Ale John je na pochybách, moc tomu nevěří. Oprávněně. Soudný Den skutečně nastane. Ne zas až tak nerealistickým způsobem. Stroje totiž mezi sebou začnou šířit virus, který se dostane až do obraného systému USA Skynetu. V boji proti strojům kromě kladného Terminátora Johnovi pomáhá opět žena (Claire Danes). Tentokrát jde o jeho bývalou spolužačku a dceru vojenského důstojníka. Právě tito dva lidé byli vyvoleni nejen aby Soudný Den přežili, ale jako velitel a jeho první důstojník zachránili lidstvo.

Třetí díl opět končí likvidací obou Terminátorů. Nemůžu si pomoct, ale mám dojem, že filmy tohoto typu mezi sebou soutěží v množství zničených kulis i reálných objektů. V tomto ohledu získává Terminátor cenné body při automobilové honičce, v níž se zlá Terminátorka řítí náklaďákem s dlouhým ramenem po ulici a likviduje vše, co jí stojí v cestě. Nejen auta, ale i budovy. Dokonce skrz ně protáhne i Arnolda. Z novinek, které trojka přinesla, jsou zajímavé například genetická analýza krve, kterou disponuje Terminátorka nebo speciální technologie umožňující dálkově ovládat jiné stroje.

O filmu:

Rok: 2003
Režie: Jonathan Mostow
Oficiální web: Terminnátor 3: Vzpoura strojů
V hlavních rolích: Arnold Schwarzeneger, Nick Stahl, Kristanna Loken, Claire Danes


Autor článku:
filmon