Chcete-li si trochu potrápit nervovou soustavu, pak duchařina Ti druzí je pro vás tou pravou podívanou. Připravte se na dost ponurý film, ve kterém se to hemží bytostmi z jiného světa.

Po odchodu svého manžela do války, zůstává Grace (Nicole Kidman) sama se svými malými dětmi ve velkém starém domě. Anne a Nicolas trpí vzácnou chorobou díky níž nesmí vůbec na světlo, takže v domě se všude, kde se děti pohybují, zatahují závěsy a zavírají dveře, aby ani kousek světla neohrozil jejich životy. Právě díky všude přítomnému přítmí působí film dosti nevesele, a to ani nemusíte myslet na to, co se tam děje nezvyklého.

Zejména Anne totiž tvrdí, že často v domě vídá cizí lidi. Matka nejdřív nevěří a trestá Anne, za to, že si vymýšlí a straší mladšího bratra. Sama však brzy zjistí, že opravdu něco není v pořádku. Pátrá po domě a hledá nevítané návštěvníky, nikoho však nenachází. Vyděšený výraz Nicole Kidman je při tom všem podivném dění značně přesvědčivý.

A jak film působí na diváka? Děj rozhodně nehýří zásadními zvraty, jen se postupně množí známky přítomného záhrobí. Později, kdy si divák zvykne na to, o co ve filmu jde a kdy tedy ví co může zhruba očekávat, ho přesto některé scény nenechají chladným. Poměrně zajímavé je však rozuzlení celé záhady. Ale to samozřejmě nebudu prozrazovat. Pouze doporučím zajít do půjčovny a připravit se na vcelku běžné duchařské dílko se závěrem, který jste možná nečekali, ale rozhodně vám pak něco připomene.

O filmu:

Rok: 2001
Scénář a režie: Alejandro Amenábar
Kamera: Javier Aguirresarobe
Hudba: Alejandro Amenábar
V hlavních rolích: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston, Alakina Mann, James Bentley

Délka: 100 min.


Autor článku:
filmon